PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kristensen Group: 2012 rok będzie trudny dla deweloperów. Mamy nową strategię

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 lis 2011 08:46

Kristensen Group: 2012 rok będzie trudny dla deweloperów. Mamy nową strategię

Kristensen Group - jeden z największych deweloperów na rynku hotelowych apartamentów wakacyjnych - podjął decyzję o wstrzymaniu inwestycji w 2012 roku. Firma chce się skoncentrować na sprzedaży i wynajmie już wybudowanych obiektów oraz rozwoju nowych usług. Powrót do inwestowania jest możliwy w 2013 roku. - Jeśli strategia przyniesie rezultaty, ruszymy z projektami - zapowiada Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group.

REKLAMA

Jak argumentuje Jacek Twardowski, taka decyzja nie jest wynikiem złej sytuacji w spółce - wręcz przeciwnie koniec roku przyniósł wiele transakcji sprzedaży apartamentów.

- Jak wynika z prognoz, najtrudniejszym rokiem dla deweloperów będzie 2012. Dlatego nasza firma przygotowuje specjalną strategię, która umożliwi osiąganie zysków i jednocześnie pozwoli obserwować tendencje na rynku - tłumaczy.

Jacek Twardowski nie ukrywa, że 2011 rok był ciężki dla deweloperów. - Sprzedaż, jaką osiągnięliśmy, jest wynikiem ciężkiej pracy: musieliśmy dostosowywać ofertę, wprowadzać promocje, obniżać ceny i tworzyć nowe usługi. Okazało się, że mimo trudnej sytuacji na rynku, sprzedaż jest możliwa - podsumowuje Jacek Twardowski.

Dyrektor spółki zwraca też uwagę na ograniczone możliwości finansowania inwestycji, z jakimi mamy dziś do czynienia, a także wysokie koszty budowy. - Trudno wybudować wysokiej jakości projekt ponosząc na tyle niskie koszty, by móc go sprzedawać za ok. 5500 zł za mkw. - mówi Jacek Twardowski.

Mimo spowolnienia gospodarczego, Kristensen Group w 2011 roku sprzedał 37 apartamentów. Średnia cena transakcji wynosiła blisko 9800 zł za mkw. w inwestycji Baltic Park w Świnoujściu, 7500 zł w Apartamentach Bukowa Góra w Wiśle oraz 5500 zł w Apartamentach pod Śnieżką w Karpaczu. - Taka rozpiętość udowadnia, że projekty położone w unikatowych, nadmorskich lokalizacjach wciąż potrafią osiągnąć wysoki pułap cenowy - mówi Jacek Twardowski. - Natomiast ceny, które uzyskaliśmy na południu kraju pokazują, na co w tej chwili
przygotowany jest rynek - dodaje.

W tej chwili do sprzedaży pozostało spółce jeszcze15 apartamentów w Karpaczu oraz 18 domów w Pasymiu. Średnia cena wynosi około 5800 zł za mkw. w Karpaczu (stan deweloperski) oraz 5350 zł za mkw. w Pasymiu (stan deweloperski).

Jak podaje Jacek Twardowski, mimo wszystko 2011 rok był dla nieruchomości wakacyjnych łaskawy. Tylko Kristensen Group w tym czasie sprzedał 37 apartamentów, co daje średnią ponad 3 lokale w miesiącu.

- Cały czas przychodzą do nas ludzie z ofertą projektów czy terenów inwestycyjnych. Większość z nich, z uwagi m.in. na obecne realia rynkowe, zamienić w intratne przedsięwzięcia - tlumaczy Twardowski.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA