PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kristensen Group: 2012 rok będzie trudny dla deweloperów. Mamy nową strategię

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 lis 2011 08:46

Kristensen Group: 2012 rok będzie trudny dla deweloperów. Mamy nową strategię

Kristensen Group - jeden z największych deweloperów na rynku hotelowych apartamentów wakacyjnych - podjął decyzję o wstrzymaniu inwestycji w 2012 roku. Firma chce się skoncentrować na sprzedaży i wynajmie już wybudowanych obiektów oraz rozwoju nowych usług. Powrót do inwestowania jest możliwy w 2013 roku. - Jeśli strategia przyniesie rezultaty, ruszymy z projektami - zapowiada Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group.

REKLAMA

Jak argumentuje Jacek Twardowski, taka decyzja nie jest wynikiem złej sytuacji w spółce - wręcz przeciwnie koniec roku przyniósł wiele transakcji sprzedaży apartamentów.

- Jak wynika z prognoz, najtrudniejszym rokiem dla deweloperów będzie 2012. Dlatego nasza firma przygotowuje specjalną strategię, która umożliwi osiąganie zysków i jednocześnie pozwoli obserwować tendencje na rynku - tłumaczy.

Jacek Twardowski nie ukrywa, że 2011 rok był ciężki dla deweloperów. - Sprzedaż, jaką osiągnięliśmy, jest wynikiem ciężkiej pracy: musieliśmy dostosowywać ofertę, wprowadzać promocje, obniżać ceny i tworzyć nowe usługi. Okazało się, że mimo trudnej sytuacji na rynku, sprzedaż jest możliwa - podsumowuje Jacek Twardowski.

Dyrektor spółki zwraca też uwagę na ograniczone możliwości finansowania inwestycji, z jakimi mamy dziś do czynienia, a także wysokie koszty budowy. - Trudno wybudować wysokiej jakości projekt ponosząc na tyle niskie koszty, by móc go sprzedawać za ok. 5500 zł za mkw. - mówi Jacek Twardowski.

Mimo spowolnienia gospodarczego, Kristensen Group w 2011 roku sprzedał 37 apartamentów. Średnia cena transakcji wynosiła blisko 9800 zł za mkw. w inwestycji Baltic Park w Świnoujściu, 7500 zł w Apartamentach Bukowa Góra w Wiśle oraz 5500 zł w Apartamentach pod Śnieżką w Karpaczu. - Taka rozpiętość udowadnia, że projekty położone w unikatowych, nadmorskich lokalizacjach wciąż potrafią osiągnąć wysoki pułap cenowy - mówi Jacek Twardowski. - Natomiast ceny, które uzyskaliśmy na południu kraju pokazują, na co w tej chwili
przygotowany jest rynek - dodaje.

W tej chwili do sprzedaży pozostało spółce jeszcze15 apartamentów w Karpaczu oraz 18 domów w Pasymiu. Średnia cena wynosi około 5800 zł za mkw. w Karpaczu (stan deweloperski) oraz 5350 zł za mkw. w Pasymiu (stan deweloperski).

Jak podaje Jacek Twardowski, mimo wszystko 2011 rok był dla nieruchomości wakacyjnych łaskawy. Tylko Kristensen Group w tym czasie sprzedał 37 apartamentów, co daje średnią ponad 3 lokale w miesiącu.

- Cały czas przychodzą do nas ludzie z ofertą projektów czy terenów inwestycyjnych. Większość z nich, z uwagi m.in. na obecne realia rynkowe, zamienić w intratne przedsięwzięcia - tlumaczy Twardowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA