PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kristensen Group rusza z nową inwestycją

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 cze 2015 12:16

Kristensen Group rusza z nową inwestycją Nowa inwestycja Kristensen Group w Wiśle pochłonie 25 mln zł, fot. materiały prasowe

Kristensen Group to jeden z pionierów na rynku hotelowych apartamentów wakacyjnych. Po tym jak w 2011 roku firma podjęła decyzję o wstrzymaniu inwestycji, w mediach ucichło na temat jej realizacji.

REKLAMA

- W tym czasie w spółce wiele się wydarzyło. Widzimy ożywienie na rynku nieruchomości wakacyjnych i to wykorzystujemy - wyjaśnia Ilona Knapik, PR Manager, Kristensen Group. - W Karpaczu mamy wybudowane trzy etapy inwestycji, sprzedaliśmy już wszystkie 104 apartamenty, a ostatnich 48 zaledwie w ciągu roku. W Pasymiu sprzedaliśmy kolejne domy, a te niesprzedane przeznaczyliśmy na wynajem. Obecnie rozpoczynamy budowę kolejnego etapu inwestycji Kristensen Group w Wiśle - dodaje Ilona Knapik.

Jak wyjaśnia, na realizację przedsięwzięcia w Wiśle wartego 25 mln zł  firma otrzymała atrakcyjny kredyt. Prace budowlane zaczną się w ostatnich dniach czerwca, a koniec robót planowany jest na grudzień 2016 r. Wykonawstwo powierzono lokalnej firmie - Intravi z Żywca. – Na etapie przedsprzedaży mamy już zarezerwowanych 30 proc. mieszkań – mówi Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group.

W Wiśle, na wzgórzu góry Bukowej powstanie 75 apartamentów, architektonicznie dopasowanych do otoczenia i istniejącego już budynku Apartamenty Bukowa Góra. Ceny wahają się od 280 000 zł do 1,5 mln zł za apartament. Łącznie z I etapem inwestycji Apartamenty Bukowa Góra, w Wiśle powstanie kompleks składający się ze 119 apartamentów.

W planach wciąż jest realizacja apartamentowca w Pasymiu. - Podjęliśmy decyzję o realizacji inwestycji etapami. Dopiero po zakończeniu jednej, będziemy realizować następną - tłumaczy Ilona Knapik.

Początki Kristensen Group wiążą się z Thorkild Kristensen Holding A/S, duńską firmą o ponad 50-letniej tradycji specjalizującą się w budowie i sprzedaży nieruchomości wakacyjnych. W Polsce firma działa od 2005 roku – wówczas powstała spółka Kristensen Group sp. z o.o. – polski oddział duńskiego dewelopera. Do 2011 roku firma zrealizowała takie inwestycje, jak: Baltic Park Promenada w Świnoujściu, Baltic Park Plaża, apartamenty Bukowa Góra w Wiśle, osiedle apartamentów w Karpaczu, Osada Zamkowa w Pasymiu, apartamenty Bukowa Góra w Wiśle, apartamenty pod Śnieżką w Karpaczu.

W 2011 roku Kristensen Group podjął decyzję o wstrzymaniu inwestycji. Firma chciała się skoncentrować na sprzedaży i wynajmie już wybudowanych obiektów oraz rozwoju nowych usług. W 2013 roku spółka zapowiedziała realizację kolejnych projektów.

W tym czasie firma zmieniła też adres siedziby - obecnie mieści się przy ul. Al. Rzeczypospolitej 18.

 

 

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA