PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kristensen Group wraca do inwestycji, ale liczy na wsparcie partnera

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 sty 2013 16:42

Kristensen Group wraca do inwestycji, ale liczy na wsparcie partnera

Pod koniec 2011 roku Kristensen Group podjął decyzję o wstrzymaniu inwestycji. Teraz spółka zapowiada realizację kolejnych projektów, ale jednocześnie poszukuje partnera zainteresowanego wspólnym realizowaniem nowych przedsięwzięć. Liczy nie tylko na wsparcie finansowe, ale i doświadczenie w tej branży. Zdaniem Jacka Twardowskiego, dyrektora zarządzającego Kristensen, potencjał wzrostu w sektorze nieruchomości wakacyjnych jest wciąż duży.

REKLAMA

W ubiegłym roku deweloper działający na rynku hotelowych apartamentów wakacyjnych koncentrował się na sprzedaży i wynajmie już wybudowanych obiektów oraz rozwoju nowych usług. 2012 rok firma zakończyła z blisko 18 mln zł uzyskanymi ze sprzedaży apartamentów i ok. 14 mln zł zysku. W ub.r., podobnie jak w 2011 roku, klienci kupili 31 obiektów.

Teraz deweloper zapowiedział, że wkrótce rozpocznie budowę II etapu inwestycji w Karpaczu przy ul. Komuny Paryskiej, w ramach którego powstanie 12 domów górskich, czyli 24 apartamentów. Sprzedaż najprawdopodobniej ruszy w marcu 2013 r.

Obecnie w sprzedaży spółka ma jeszcze wyposażone domy w Pasymiu oraz 12 apartamentów w Karpaczu przy ul. Komuny Paryskiej.

W sumie wszystkie aktywa dewelopera przeznaczone na sprzedaż wyceniane są na 30 mln zł. Portfolio inwestycyjne spółki to sprzedane już apartamenty w Baltic Park w Świnoujściu (314), Apartamenty Bukowa Góra w Wiśle (44), Apartamenty pod Śnieżką w Karpaczu przy ul. Myśliwskiej (40).

Kristensen uptaruje swój przyszły rozwój także w przejmowaniu projektów od deweloperów, którzy nie przetrwali kryzysu, a ich obiekty przejęły banki. Spółka ma pomysł na adaptację kilku obiektów nad morzem. - Odkupienie nieruchomości od banków przez profesjonalistów leży w interesie wszystkich - mówi Jacek Twardowski. - Skorzystają na tym obecni właściciele, inwestorzy, samorządy, lokalne społeczności, potencjalni klienci - dodaje.  

Teraz firma szuka partnera. Deweloper ma już doświadczenie we współdziałaniu z inwestorem. W 2010 r. spółka pozyskała partnera finansowego, który przeznaczył kilkadziesiąt milionów na rozwój firmy.

- Ten model sprawdził się idealnie. My realizowaliśmy projekty, a inwestor satysfakcjonująco zarobił już po dwóch latach od ulokowania pieniędzy - mówi Wojciech Baran, dyrektor zarządzający Kristensen Group.

Tym razem deweloper jest zainteresowany nawiązaniem współpracy, by rozpocząć nowe przedsięwzięcia. Spółka oferuje kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży, know-how oraz część środków finansowych, niezbędnych do zainicjowania nowych pomysłów.

- To prosta kalkulacja ekonomiczna. W zespole koszty i ryzyko inwestycyjne dzielą się na dwa. A dobre projekty przyniosą na tyle duże zyski, że wszystkie strony będą zadowolone - twierdzi Wojciech Baran.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA