PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kto oprowadzi po Spodku i odkryje jego tajemnice?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 paź 2016 14:13

Kto oprowadzi po Spodku i odkryje jego tajemnice?

Szansa na zdobycie niedostępnych na co dzień zakamarków, zwiedzanie legendarnej hali oraz ciekawostki, wspomnienia i opowieści nietypowych przewodników. W dniu obchodów 45. Urodzin, po Spodku oprowadzać będą: muzyk, naukowiec, aktor i kabareciarz oraz dziennikarz. Na antresoli zaprezentowana zostanie wystawa plakatów imprez, które odbywały się w obiekcie na przestrzeni minionych lat. Program jubileuszu zakłada także spotkania ze sportowcami, animacje dla dzieci i rodzin, debatę o przyszłości Spodka oraz koncert gwiazd i charytatywną aukcję.

REKLAMA

– 22 października br., w ramach Dnia Otwartego z okazji 45. Urodzin, będzie można zobaczyć legendarną Halę Widowiskowo-Sportową Spodek od środka. Każda z zaplanowanych tur zwiedzania przebiegnie w innym charakterze, styl wycieczkom nadadzą nietypowi przewodnicy – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center, firmy zarządzającej Spodkiem. – Przygotowaliśmy również wystawę archiwalnych plakatów prezentujących wydarzenia z minionych 45 lat – dodaje.

Na pierwszą trasę po Spodku, w godz. 10:00-11:00 zaprasza Sławomir Smyczek, profesor nadzwyczajny w Katedrze Badań Konsumpcji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prorektor ds. internacjonalizacji i marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Godzinę później (11.00-12.00) w okraszoną sporą dawką humoru wycieczkę zabierze chętnych Grzegorz Stasiak, aktor i kabareciarz znany z programu telewizyjnego „Nauka jazdy". W godzinach 13:30-14:30 odbędzie się zwiedzanie z udziałem Irka Dudka, muzyka, organizatora Rawa Blues Festival. Ostatnią trasę (godz. 13.30-14.30) z uczestnikami urodzin Spodka przemierzy Kamil Durczok, dziennikarz, twórca portalu Silesion.pl.

Na specjalnie przygotowanej na 22 października* trasie zwiedzania zobaczyć będzie można obiekty sportowe Spodka oraz halę główną z jej wybranymi zakamarkami. Zwiedzający dowiedzą się gdzie chowana jest scena i jak działają wysuwane sektory. Odwiedzą pokoje VIP, w których zazwyczaj odpoczywają ważne osobistości biorące udział w wydarzeniach w Spodku i zobaczą gdzie podczas imprez przebywają funkcjonariusze policji oraz jak wygodnie siedzi się na pluszowych siedzeniach loży VIP. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy bilet oraz niespodziankę.

Po raz pierwszy, na antresoli Spodka zaprezentowane zostaną plakaty historycznych imprez, m.in.: Mistrzostw Europy w Boksie z 1975 roku, Mistrzostw Świata i Europy w Hokeju na lodzie z 1976 roku, koncertu Tiny Turner i „dyskoteki gigant” z 1981 roku, koncertów Eltona Johna, Metalmanii z 1987 roku i wielu innych, jakie odbyły się na przestrzeni minionych 45 lat.

Przygotowano także serię okolicznościowych gadżetów. Na miłośników Spodka czeka limitowana seria koszulek, torby, plecaki i poduszki.

W programie całodniowych obchodów 45. Urodzin Spodka znajdują się także animacje dla dzieci, zabawy i gry interaktywne, tworzenie wielkoformatowej pocztówki na 45-lecie Spodka, treningi i spotkania ze sportowcami, m.in. Mariuszem Czerkawskim, Piotrem Gruszką i Andrzejem Supronem, malowanie laurek i wyświetlanie prac na ekranie przed obiektem oraz ślizgawki na lodowisku (w godz. 12:00, 14:00, 15:00, 16:30, 18:00 i 19:30).

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA