PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kujawsko-pomorskie stawia na turystykę zdrowotną

  • Autor: PAP
  • 07 paź 2014 20:25

Kujawsko-pomorskie stawia na turystykę zdrowotną

Port Lotniczy Bydgoszcz oraz m.in. pięć funkcjonujących na Kujawach i Pomorzu jednostek służby zdrowia weszły w skład Klastra Turystyki Zdrowotnej. Przedsięwzięcie ma przyciągnąć zagranicznych pacjentów do korzystania z usług medyczno-uzdrowiskowych w regionie.

REKLAMA

Jak poinformował we wtorek prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski, Klaster Turystyki Zdrowotnej to inicjatywa, w ramach której pacjent zagraniczny decydujący się na leczenie w województwie kujawsko-pomorskim, będzie mógł liczyć na kompleksową obsługę zarówno w zakresie medycznym, jak i transportowym oraz hotelowym i rekreacyjnym.

"Współpracę w ramach klastra nawiązało łącznie osiem podmiotów z regionu. Wszystkie zostały pogrupowane w uzdrowiska i kliniki oraz w obsługę transportową, językową i turystyczną. Port lotniczy jako lider inicjatywy jest swego rodzaju pomostem do sięgnięcia po pacjentów zagranicznych, którzy będą mieli możliwość skorzystania z dużego potencjału zdrowotno-uzdrowiskowego regionu kujawsko-pomorskiego" - powiedział Moraczewski.

Podkreślił, że oferta uzdrowiskowa i lecznicza województwa promowana będzie w pierwszej kolejności wśród pacjentów ze Skandynawii, gdzie, w ocenie prezesa PLB, istnieje duże zainteresowanie usługami medycznymi w regionie.

"Wiemy to, ponieważ część z tych pacjentów korzysta już z usług leczniczych w naszym województwie, gdzie są one tańsze - nawet przy włączeniu opłat związanych z przelotem do Polski i pobytem tu.

Chcemy, by dzięki Klastrowi Turystyki Zdrowotnej i dogodnym połączeniom lotniczym z Bydgoszczą, liczba zagranicznych gości korzystających z turystyki medycznej w województwie kujawsko-pomorskim zwiększyła się" - zaznaczył Moraczewski.

Dodał, że wśród planowanych działań klastra znajduje się uruchomienie pod koniec marca przyszłego roku stałego połączenia lotniczego między Bydgoszczą a Skandynawią.

Wszystkie informacje na temat przedsięwzięcia umieszczone będą na specjalnej platformie elektronicznej, czyli portalu internetowym, który ma również umożliwić zainteresowanym pacjentom kontakt z konsultantami w celu wyboru optymalnej usługi medycznej. Uruchomienie platformy planowane jest na początek przyszłego roku.

"Tymczasem prowadzimy już rekrutację przedstawicieli, którzy będą musieli dotrzeć z ofertą klastra tam, gdzie widzimy zainteresowanie" - powiedział Moraczewski.

Docelowo inicjatywa, oprócz Skandynawii, ma trafić również do pacjentów z innych krajów Europy Zachodniej oraz z krajów Zatoki Perskiej.

  • KazimierzL 2014-11-03 14:28:10
    Znakomity pomysł z tym klastrem. Uzdrowisko Ciechocinek zdecydowanie nadaję się na miejsce turystyki zdrowotnej.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA