PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kujawsko-pomorskie stawia na turystykę zdrowotną

  • Autor: PAP
  • 07 paź 2014 20:25

Kujawsko-pomorskie stawia na turystykę zdrowotną

Port Lotniczy Bydgoszcz oraz m.in. pięć funkcjonujących na Kujawach i Pomorzu jednostek służby zdrowia weszły w skład Klastra Turystyki Zdrowotnej. Przedsięwzięcie ma przyciągnąć zagranicznych pacjentów do korzystania z usług medyczno-uzdrowiskowych w regionie.

REKLAMA

Jak poinformował we wtorek prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski, Klaster Turystyki Zdrowotnej to inicjatywa, w ramach której pacjent zagraniczny decydujący się na leczenie w województwie kujawsko-pomorskim, będzie mógł liczyć na kompleksową obsługę zarówno w zakresie medycznym, jak i transportowym oraz hotelowym i rekreacyjnym.

"Współpracę w ramach klastra nawiązało łącznie osiem podmiotów z regionu. Wszystkie zostały pogrupowane w uzdrowiska i kliniki oraz w obsługę transportową, językową i turystyczną. Port lotniczy jako lider inicjatywy jest swego rodzaju pomostem do sięgnięcia po pacjentów zagranicznych, którzy będą mieli możliwość skorzystania z dużego potencjału zdrowotno-uzdrowiskowego regionu kujawsko-pomorskiego" - powiedział Moraczewski.

Podkreślił, że oferta uzdrowiskowa i lecznicza województwa promowana będzie w pierwszej kolejności wśród pacjentów ze Skandynawii, gdzie, w ocenie prezesa PLB, istnieje duże zainteresowanie usługami medycznymi w regionie.

"Wiemy to, ponieważ część z tych pacjentów korzysta już z usług leczniczych w naszym województwie, gdzie są one tańsze - nawet przy włączeniu opłat związanych z przelotem do Polski i pobytem tu.

Chcemy, by dzięki Klastrowi Turystyki Zdrowotnej i dogodnym połączeniom lotniczym z Bydgoszczą, liczba zagranicznych gości korzystających z turystyki medycznej w województwie kujawsko-pomorskim zwiększyła się" - zaznaczył Moraczewski.

Dodał, że wśród planowanych działań klastra znajduje się uruchomienie pod koniec marca przyszłego roku stałego połączenia lotniczego między Bydgoszczą a Skandynawią.

Wszystkie informacje na temat przedsięwzięcia umieszczone będą na specjalnej platformie elektronicznej, czyli portalu internetowym, który ma również umożliwić zainteresowanym pacjentom kontakt z konsultantami w celu wyboru optymalnej usługi medycznej. Uruchomienie platformy planowane jest na początek przyszłego roku.

"Tymczasem prowadzimy już rekrutację przedstawicieli, którzy będą musieli dotrzeć z ofertą klastra tam, gdzie widzimy zainteresowanie" - powiedział Moraczewski.

Docelowo inicjatywa, oprócz Skandynawii, ma trafić również do pacjentów z innych krajów Europy Zachodniej oraz z krajów Zatoki Perskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • KazimierzL 2014-11-03 14:28:10
    Znakomity pomysł z tym klastrem. Uzdrowisko Ciechocinek zdecydowanie nadaję się na miejsce turystyki zdrowotnej.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA