PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kurs akcji Orbisu spada. Rynek zaskoczony transakcją z Accorem

  • Autor: PAP
  • 21 paź 2014 12:00

Kurs Orbisu podczas wtorkowej sesji spada ponad 6,5 proc. Zdaniem analityków inwestorów mogła zaskoczyć informacja o nabyciu sieci hoteli od grupy Accor, głównego akcjonariusza Orbisu, a nie od podmiotu zewnętrznego.

REKLAMA

We wtorek rano Orbis podał, że otrzymał od Accoru ofertę przejęcia sieci 38 istniejących oraz 8 planowanych hoteli zlokalizowanych w Europie Środkowej wraz z propozycją nowej umowy licencyjnej. Zaproponowana przez Accor łączna cena wynosi 142,26 mln euro.

"Jest to transakcja ze spółką matką i będzie skrupulatnie oceniana przez inwestorów mniejszościowych. Jest to spora wartość, ale na razie nie znam wszystkich parametrów" - powiedział PAP Maciej Bobrowski z DM BDM.

"Władze spółki już dwa kwartały temu sygnalizowały miękko, że otworzyła się droga na przejęcia nowych hoteli. Było to związane z tym, że zmieniły się władze i strategia w Accorze. (...) Myślę, że rynek bardziej liczył, że to będzie przejęcie zewnętrzne" - dodał.

Zdaniem Bobrowskiego, przejęcie hoteli od Accora, może długofalowo pozytywnie wpłynąć na EBITDA Orbisu.

"Jakimś impulsem dla wyników Orbisu jest tu ekspansja geograficzna. Docelowo EBITDA nie byłaby uzależniona tylko od koniunktury w Polsce i krajach bałtyckich, ale też od nowych krajów. Struktura EBITDA by się więc rozłożyła i to jest długofalowy plus tej transakcji" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA