PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Laserowe technologie wkraczają do Hotelu Europejskiego

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 lis 2016 13:02

Laserowe technologie wkraczają do Hotelu Europejskiego fot. Pixabay

Przy użyciu urządzenia laserowego, milimetr po milimetrze, zinwentaryzowano elewację zabytkowej kamienicy, w której kiedyś mieścił się Hotel Europejski w Radomiu. W odrestaurowaniu zabytku pomoże też dokumentacja zdjęciowa wykonana przy użyciu drona - informuje wyborcza.pl.

REKLAMA

Prac inwentaryzacyjnych podjęła się Pracownia Geodezyjno-Projektowa GeoRad z Radomia, specjalizująca się w pomiarach geodezyjnych przy użyciu nowoczesnych technologii. Na swoim koncie ma m.in. inwentaryzację w systemie 3D zabytkowego spichlerza w Modlinie czy zabytkowego drewnianego kościoła w Grodźcu w gminie Czerwińsk.

Hotel Europejski w Radomiu założył i otworzył przy ówczesnym placu Sobornym w 1899 r. Ludwik Łagodziński. Obiekt miał najwyższy standard w Radomiu. Także w czasach PRL-u Europejski był najelegantszym hotelem Radomia, choć miał tylko II kategorię.

W 1958 r. minister gospodarki komunalnej odebrał Karschom i Łagodzińskim hotel, ustanawiając przymusowy zarząd państwa na mocy dekretu o przejmowaniu przedsiębiorstw przemysłowych, których uruchomienie lub utrzymanie leżało w interesie kraju. I właśnie na to uzasadnienie powołał się w 1992 roku minister gospodarki przestrzennej i budownictwa, uchylając zarządzenie poprzednika. Obiekt mógł wrócić do prawowitych właścicieli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA