PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lepsze wyniki Grupy Hotelowej Orbis w I kwartale br.

  • Autor: Orbis/Propertynews.pl
  • 10 maj 2011 09:20

Lepsze wyniki Grupy Hotelowej Orbis w I kwartale br.

Łączne przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Orbis wyniosły w I kwartale br. 173,5 mln zł, głównie dzięki lepszym wynikom Grupy Hotelowej, która wypracowała przychody w wysokości 144,5 mln zł. Oznacza to wzrost o 2 proc. w stosunku do I kwartału 2010 r. - podała spółka w raporcie.

REKLAMA

Wynik EBITDA Grupy Kapitałowej Orbis wzrósł o 13 mln zł, przede wszystkim za sprawą przychodów ze sprzedażydwóch hoteli w pierwszym kwartale 2011 r. i dzięki wykorzystywaniu pozytywnych tendencji na rynku - podała spółka.

Ponadto koszty finansowe zostały ograniczone o 1,2 mln zł, do czego przyczyniła się spłata zadłużenia w wysokości 94 mln zł w listopadzie 2010 r. W konsekwencji zysk netto za pierwszy kwartał wzrósł o ponad 13 mln zł do kwoty 0,4 mln zł.

W I kwartale Orbis sprzedał dwie nieruchomości hotelowe za łączną kwotę 59,5 mln zł. - Z uwagi na przestarzałą konstrukcję budynków, w których działają hotele Cracovia w Krakowie i Neptun w Szczecinie, niezbędne byłoby przeprowadzenie ich kompleksowej renowacji, by spełnić standardy jakościowe i techniczne Grupy oraz wymogi dotyczące bezpieczeństwa. Analizy wykazały ekonomiczną nieefektywność takiej inwestycji. W wyniku zamknięcia tych dwóch hoteli od lipca 2011 r. liczba pokoi hotelowych Grupy zmniejszy się o 600 - poinformowała firma w raporcie.

Jak wynika z informacji Orbisu, w pierwszym kwartale 2011 r. utrzymała się pozytywna tendencja zapoczątkowana pod koniec ubiegłego roku.
- Sytuacja na rynku hotelowym ulega poprawie, jednakże tempo zmian jest zróżnicowane w poszczególnych miastach. Najlepsze wyniki niezmiennie osiągają hotele warszawskie, odnotowany został także znaczący wzrost na rynku trójmiejskim. Niektóre rynki, jak na przykład Katowice i mniejsze miasta, nadal osiągają wyniki na poziomie z 2010 r. lub słabsze - czytamy w raporcie.

Grupa Hotelowa Orbis jest największą siecią hoteli w Polsce i Europie Środkowej. Według stanu na dzień 31 marca 2011 roku w strukturze Grupy funkcjonowało 60 hoteli zlokalizowanych w 26 dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych w Polsce oraz na Litwie.

Hotele Grupy działają pod znanymi na świecie markami należącymi do Accor: Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis i Etap, a także pod polską marką Orbis Hotels i Holiday Inn w Warszawie, oferując usługi w standardach od pięciu do jednej gwiazdki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA