PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź będzie walczyć o organizację dużych imprez masowych

  • Autor: PAP
  • 17 mar 2015 20:20

Przy magistracie powstanie Łódzkie Centrum Wydarzeń - instytucja kultury wspomagająca organizację dużych imprez masowych oraz festiwali - poinformowała we wtorek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. ŁCW ma promować już istniejące wydarzenia i kreować nowe.

REKLAMA

Zdaniem prezydent miasta, w Łodzi od dawna brakuje tego rodzaju instytucji. "Jesteśmy na wznoszącej - to widać po rosnącej liczbie wydarzeń i liczbie osób, które przyjeżdżają do Łodzi aby spędzić tu czas czy obejrzeć występ ulubionej gwiazdy w Atlas Arenie. Czujemy na plecach oddech innych miast, np. w Krakowie powstaje Arena. Zdajemy sobie sprawę, że walka o nowe imprezy nie będzie łatwa, chcemy też dać szansę tym, które już zdobyły sobie popularność" - powiedziała Hanna Zdanowska.

Łódzkie Centrum Wydarzeń ma być instytucją kultury wyspecjalizowaną we wsparciu organizacji dużych festiwali i imprez masowych - zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Jego zadaniem będzie też promowanie i przygotowanie wydarzeń na ul. Piotrkowskiej i Nowym Centrum Łodzi.

Prezes Atlas Areny Krzysztof Maciaszczyk podkreślił, że ubiegły rok był dla tego obiektu rekordowy - zorganizowano 74 wydarzenia. "Tylko trzy z nich miały wsparcie władz Łodzi, w przypadku pozostałych dawaliśmy sobie radę sami. Ale konkurencja nie śpi, dlatego bardzo dobrze, że ŁCW powstaje" - dodał.

"Od wielu lat zabiegaliśmy, aby duże imprezy miały większe wsparcie urzędu miasta - nie chodzi jedynie o wsparcie finansowe, ale przede wszystkim logistyczne. ŁCW ułatwi nam organizację imprez na ul. Piotrkowskiej czy szersze wejście w przestrzeń miasta - powiedział organizator Fotofestiwalu i Festiwalu Designu Krzysztof Candrowicz.

Według dyrektora Biura Promocji UMŁ Bartłomieja Wojdaka, nowa instytucja pozwoli uprościć skomplikowane procedury wynikające z zarządzeń i przepisów. "To możliwość pozyskania nowych projektów, które ciężko nam było ściągnąć do Łodzi, bo pomysły rodziły się szybko, a budżety planowane były dużo wcześniej. Nowa komórka umożliwi szybkie działanie, będzie mogła też pozyskiwać pieniądze przez świadczenie usług promocyjnych czy sprzedaż biletów" - mówił.

ŁCW będzie odpowiedzialne za organizację wydarzeń na Piotrkowskiej, które - według Wojdaka - docelowo mają być organizowane co weekend.

W nowej instytucji miejskiej pracować będą osoby obecnie zatrudnione w urzędzie. Jedynie dyrektor zostanie wybrany w drodze konkursu. Zdanowska podkreśliła, że budżet ŁCW powinien być "znaczny" i na początek wyniesie kilka milionów złotych.

"Inne miasta: Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk już jakieś czas temu zainwestowały w tego typu przedsięwzięcia i to wpływa na wzrost turystyki i liczbę osób przyjeżdżających tam na duże imprezy. Na początek musimy dać budżet, ale w przyszłości chcemy, aby biuro samo na siebie zarabiało" - zaznaczyła prezydent.

Ostateczna decyzja o utworzeniu Centrum zapaść ma na sesji Rady Miejskiej w środę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA