PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź będzie walczyć o organizację dużych imprez masowych

  • Autor: PAP
  • 17 mar 2015 20:20

Przy magistracie powstanie Łódzkie Centrum Wydarzeń - instytucja kultury wspomagająca organizację dużych imprez masowych oraz festiwali - poinformowała we wtorek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. ŁCW ma promować już istniejące wydarzenia i kreować nowe.

REKLAMA

Zdaniem prezydent miasta, w Łodzi od dawna brakuje tego rodzaju instytucji. "Jesteśmy na wznoszącej - to widać po rosnącej liczbie wydarzeń i liczbie osób, które przyjeżdżają do Łodzi aby spędzić tu czas czy obejrzeć występ ulubionej gwiazdy w Atlas Arenie. Czujemy na plecach oddech innych miast, np. w Krakowie powstaje Arena. Zdajemy sobie sprawę, że walka o nowe imprezy nie będzie łatwa, chcemy też dać szansę tym, które już zdobyły sobie popularność" - powiedziała Hanna Zdanowska.

Łódzkie Centrum Wydarzeń ma być instytucją kultury wyspecjalizowaną we wsparciu organizacji dużych festiwali i imprez masowych - zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Jego zadaniem będzie też promowanie i przygotowanie wydarzeń na ul. Piotrkowskiej i Nowym Centrum Łodzi.

Prezes Atlas Areny Krzysztof Maciaszczyk podkreślił, że ubiegły rok był dla tego obiektu rekordowy - zorganizowano 74 wydarzenia. "Tylko trzy z nich miały wsparcie władz Łodzi, w przypadku pozostałych dawaliśmy sobie radę sami. Ale konkurencja nie śpi, dlatego bardzo dobrze, że ŁCW powstaje" - dodał.

"Od wielu lat zabiegaliśmy, aby duże imprezy miały większe wsparcie urzędu miasta - nie chodzi jedynie o wsparcie finansowe, ale przede wszystkim logistyczne. ŁCW ułatwi nam organizację imprez na ul. Piotrkowskiej czy szersze wejście w przestrzeń miasta - powiedział organizator Fotofestiwalu i Festiwalu Designu Krzysztof Candrowicz.

Według dyrektora Biura Promocji UMŁ Bartłomieja Wojdaka, nowa instytucja pozwoli uprościć skomplikowane procedury wynikające z zarządzeń i przepisów. "To możliwość pozyskania nowych projektów, które ciężko nam było ściągnąć do Łodzi, bo pomysły rodziły się szybko, a budżety planowane były dużo wcześniej. Nowa komórka umożliwi szybkie działanie, będzie mogła też pozyskiwać pieniądze przez świadczenie usług promocyjnych czy sprzedaż biletów" - mówił.

ŁCW będzie odpowiedzialne za organizację wydarzeń na Piotrkowskiej, które - według Wojdaka - docelowo mają być organizowane co weekend.

W nowej instytucji miejskiej pracować będą osoby obecnie zatrudnione w urzędzie. Jedynie dyrektor zostanie wybrany w drodze konkursu. Zdanowska podkreśliła, że budżet ŁCW powinien być "znaczny" i na początek wyniesie kilka milionów złotych.

"Inne miasta: Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk już jakieś czas temu zainwestowały w tego typu przedsięwzięcia i to wpływa na wzrost turystyki i liczbę osób przyjeżdżających tam na duże imprezy. Na początek musimy dać budżet, ale w przyszłości chcemy, aby biuro samo na siebie zarabiało" - zaznaczyła prezydent.

Ostateczna decyzja o utworzeniu Centrum zapaść ma na sesji Rady Miejskiej w środę.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA