PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź przystępuje do ostatecznego boju o Expo 2022

  • Autor: PAP
  • 23 mar 2016 09:30

 Łódź przystępuje do ostatecznego boju o Expo 2022 Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi

Wkraczamy w decydujący moment dotyczący ubiegania się o International Expo 2022 dla Polski i dla Łodzi - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Kandydatura Łodzi do organizacji tzw. małego Expo ma zostać oficjalnie zgłoszona w drugiej połowie 2016 r.

REKLAMA

Łódź chce się ubiegać o organizację International Expo 2022, czyli tzw. małego Expo, które odbywają się między wystawami światowymi i mają tematykę ograniczoną do jednego konkretnego problemu. Kluczowe dla powodzenia projektu jest pozyskanie głosów 168 krajów członkowskich Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) w Paryżu, które przyznaje prawa do organizacji wystaw i nadzoruje ich przygotowania.

Wkrótce ma być znany logotyp, który będzie wykorzystywany w promocji Polski jako kandydata do organizacji tej międzynarodowej wystawy.

Tematyką tzw. małego Expo w Łodzi ma być kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich, a w tym roku w mieście ruszyć ma program rewitalizacji ośmiu wybranych obszarów w centrum. Inwestycje kosztować mają ok. 1 mld zł, a większość środków pochodzić ma z UE. Zdaniem prezydent Łodzi, aby zmienić Śródmieście, potrzeba nawet 4 mld zł.

"Wkraczamy w decydujący moment dotyczący ubiegania się i starania o Expo dla Polski, bo tak naprawdę to Polska będzie się starała o Expo dla naszego miasta" - powiedziała Zdanowska. Aplikację Łodzi do BIE w tej sprawie, studium wykonalności i strategię promocji przygotowuje firma Deloitte Consulting, która wygrała przetarg.

"W tej chwili w trakcie realizacji jest program funkcjonalno-użytkowy, studium wykonalności dla całego Expo, które mamy nadzieję i wierzymy w to, ma szansę być zrealizowane w naszym mieście. I oczywiście rozpoczęcie szeregu działań skierowanych do mieszkańców, bo Expo musi zyskać akceptację mieszkańców, z tym nie jest najgorzej, mamy przeszło 95 proc. poparcia. To jest również akceptacja i zaangażowanie mieszkańców całej Polski, ale również szereg wyjazdów i imprez, którymi będziemy promować Łódź jako miasto Expo na całym świecie"- zapowiedziała Zdanowska.

W marcu w Brukseli zainaugurowano kampanię promocyjną w związku ze staraniami o organizację Expo 2022, która ma być kontynuowana w innych miastach i krajach, aby Polska przekonała do siebie przynajmniej połowę z krajów zgrupowanych w biurze wystawy. Decyzja o organizacji International Expo 2022 ma zapaść jesienią 2017 r.

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA