PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź z mocnym wsparciem w staraniach o organizację Expo International 2022

  • Autor: PAP
  • 11 lut 2015 15:56

MSZ oraz ponad 30 placówek dyplomatycznych na świecie wsparło starania łódzkich władz o organizację w Łodzi wystawy Expo 2022. Magistrat chce na niej zaprezentować temat kompleksowej rewitalizacji obszarów miejskich.

REKLAMA

Wsparcie dla Łodzi w staraniach o prawo do organizacji "małego" Expo było tematem posiedzenia Komitetu Sterującego ds. Expo 2022, które odbyło się w środę w łódzkim magistracie.

Jak zaznaczyła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, międzynarodowa wystawa, o której organizację ubiega się miasto, byłaby zwieńczeniem działań na rzecz rewitalizacji miejskiej przestrzeni, które są w Łodzi podejmowane od kilku lat. "Ten temat dotyka każdej metropolii, bo wszędzie występuje problem odpływania mieszkańców z centrów miast. Przywracanie tych obszarów do normalnego życia to doskonały, nośny temat aktualny na całym świecie" - podkreśliła.

Expo International, czyli tzw. małe Expo, są organizowane między wystawami światowymi i mają tematykę ograniczoną do jednego konkretnego problemu. Tematem proponowanym przez Łódź jest kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich.

Kluczowe dla powodzenia projektu - według przedstawicieli powołanego przez prezydent miasta Biura ds. Expo w Łodzi - jest pozyskanie głosów krajów członkowskich Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE), które przyznaje prawa do organizacji wystaw i nadzoruje ich przygotowania. Prawo głosu w BIE ma obecnie 167 krajów.

Zdanowska dodała, że starania łódzkiego magistratu wsparło Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz ponad 30 placówek dyplomatycznych na świecie, które zaangażowały się w promocję tej imprezy. Zdaniem prezydent, jeszcze nigdy Łódź nie miała tak szerokiej międzynarodowej promocji.

Według zasiadającej w Komitecie Sterującym ds. Expo 2022 wiceminister spraw zagranicznych Katarzyny Kacperczyk, prowadzona przez MSZ akcja promuje nie tylko Łódź, ale także Polskę, jako kraj, który dynamicznie się rozwija. "Będziemy dokładać wszelkich starań, aby Łódź uzyskała prawo do organizacji tej wystawy u siebie" - zadeklarowała.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu Łódź ma szansę pozyskać w kolejnych budżetach nawet 10 mln zł na działania zmierzające do uzyskania prawa do organizacji Expo International 2022. Wiceminister Kacperczyk zaznaczyła, że MSZ uczestniczy w analizach dotyczących potencjalnych kosztów organizacji imprezy i - jej zdaniem - korzyści z organizacji Expo zawsze zdecydowanie przewyższają koszty poniesione na przygotowanie wystawy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA