PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzki rynek hotelarski nie jest łatwy, ale ma potencjał

  • Autor: Propertynews.pl (Cezary Szczepański)
  • 10 lis 2015 08:50

Łódzki rynek hotelarski nie jest łatwy, ale ma potencjał Artur Trukawiński, Cluster General Manager, Hotel Tobaco w Łodzi

W porównaniu do takich rynków jak Kraków czy Trójmiasto, łódzki sektor hotelarski pozostaje w tyle. Jednak potencjał dla branży w tej lokalizacji jest bardzo duży.

REKLAMA

- Łódź nigdy nie była liderem polskiego przemysłu spotkań, tak jak Kraków, Warszawa czy Poznań. Nie jest również miastem wypoczynkowym jak Zakopane czy Trójmiasto. To przekłada się na wyniki obłożenia i średnią cenę we wszystkich łódzkich obiektach - mówi Artur Trukawiński, Cluster General Manager, Hotel Tobaco w Łodzi i Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim. - Miasto pracuje jednak intensywnie przy współpracy z hotelami nad poprawą swojej pozycji w tym segmencie - dodaje.

Trukawiński uważa, że przyciągnięcie dużych, krajowych i międzynarodowych konferencji, kongresów, wydarzeń korporacyjnych, targów, imprez korporacyjnych, wystaw, wydarzeń kulturalnych poprawi wyniki branży.

Szef hotelu Tobaco podkreśla jednak, że trudniejszą sytuację mają hotele niezależne. - Hotele sieciowe mają większą łatwość w pozyskaniu klientów korporacyjnych, jak również dysponują lepszymi kanałami dystrybucji czy lepszymi narzędziami marketingowymi - tłumaczy.

W kolejnych latach w mieście planowane jest otwarcie nowych obiektów, co - zdaniem Artura Trukawińskiego - przysporzy poważne zmartwienia dla istniejących hoteli, które już teraz mają problemy z popytem na swoje usługi. - Nowo powstałe obiekty, pod znanymi markami będą musiały zawalczyć z liderami na rynku o swoją pozycję - mówi.

Nie mniej jednak żadne analizy, wskaźniki czy ostrzeżenia nie zniechęcają kolejnych inwestorów do lokowania pieniędzy w tym biznesie w Łodzi.

O rynku hotelarskim w Łodzi będziemy też rozmawiać w czasie Property Forum Łódź (17 listopada br.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA