PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzkie dostanie miliony na turystykę

  • Autor: PAP
  • 22 kwi 2016 14:34

Łódzkie dostanie miliony na turystykę Manufaktura w Łodzi, fot. Pixabay

Ponad 153 mln zł z funduszy unijnych przeznaczy województwo łódzkie na rozwój gospodarki turystycznej. Konkursy na projekty związane z budową i poprawą infrastruktury bądź rewitalizacją obiektów na cele turystyczne rozpoczną się w maju.

REKLAMA

- Turystyka to temat, który szczególnie interesuje samorządy. Ale jest on też szczególnie limitowany przez Komisję Europejską, zatem w negocjacjach staraliśmy się nie podkreślać tego słowa. Mówiliśmy o promocji gospodarczej, turystyce, która ma sprzyjać przedsiębiorczości, uatrakcyjniać dany obszar, przyciągać do niego firmy i inwestycje. W takiej konwencji chcemy wybierać projekty turystyczne w Łódzkiem - wyjaśnił marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Ponad 153 mln zł, które zostanie podzielone w tym roku, to - jak oszacował Stępień - trzy czwarte alokacji przeznaczonej w bieżącej, siedmioletniej perspektywie.

- W ogłaszanych konkursach angażujemy część kwot, przeznaczonych na dofinansowanie przedsięwzięć. Chcemy dać za rok szansę tym, którzy obecnie są jeszcze nieprzygotowani do ubiegania się o środki unijne i chcieliby w swoich samorządach, społecznościach czy firmach wypracować jak najlepsze projekty - dodał.

O dofinansowanie mogą ubiegać się projekty związane z budową bądź przebudową infrastruktury turystycznej, pracami budowlanymi prowadzonymi w celu przystosowania istniejących obiektów do celów turystycznych oraz inwestycje odnoszące się do tworzenia lub rozwoju produktów regionalnych.

W projekcie można uwzględnić m.in. wydatki na sprzęt niezbędny do jego realizacji, zagospodarowanie bezpośredniego otoczenia funkcjonalnie powiązanego z projektem, inwestycje dotyczące dziedzictwa kulturowego i infrastruktury kulturalnej oraz kampanie promujące ofertę turystyczną.

Potencjalni beneficjenci mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów; w przypadku projektów dotyczących rewitalizacji może ono sięgać nawet 89 proc.

O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego oraz projekty partnerskie zawiązane przez nie z podmiotami publicznymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, kościołami, lokalnymi grupami działania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA