PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LOT chce urosnąć dwukrotnie do 2020 r.

  • Autor: PAP
  • 22 cze 2015 16:56

LOT chce do 2020 r. być dwa razy większą firmą niż obecnie. Realizacja strategii wymaga kapitałów. Mogą one pochodzić od inwestora branżowego, od funduszy i z giełdy - poinformował na konferencji prezes Sebastian Mikosz.

REKLAMA


- Naszym planem strategicznym jest to, by stać się w 2020 r. spółką dwa razy większą niż teraz - powiedział.

Spółka chce dysponować flotą 70-80 maszyn. Zamierza też zwiększyć liczbę pasażerów do 10 mln rocznie z 4,5 mln obecnie i planuje zwiększyć udział w rynku krajowym do 30 proc. z 24 proc. obecnie.

W planach jest też zwiększenie liczby destynacji do ok. 65 w 2016 r. z 49 w 2014 r. W 2020 r. liczba destynacji ma wzrosnąć do 75-80.  Spółka stawia na rozwój połączeń long haul.

- W 2016 r. uruchomimy co najmniej pięć nowych połączeń długodystansowych - powiedział Mikosz.

Wśród nich są połączenia do Tokio, Seulu i Bangkoku. Od kwietnia 2016 r. codziennie mają być realizowane połączenia z Chicago, Toronto i z Nowym Jorkiem. Przedstawiciele spółki zapowiadają, że to dopiero I faza dynamicznego rozwoju. Kolejne kroki zostaną podane jesienią 2016 r.

Prezes zapytany o kapitał potrzebny do realizacji strategii odpowiedział, że rozpatrywane są trzy scenariusze: inwestor branżowy, finansowy(fundusze) i giełda. Nie chciał zdradzić, na jakiego rzędu kwoty liczy spółka. Zapytany o termin ewentualnej prywatyzacji odpowiedział - My jesteśmy gotowi choćby jutro.

Zastrzegł jednak, że decyzja należy do właściciela i ewentualnych inwestorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA