PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

LOT uruchomi połączenie na drugie lotnisko w Moskwie

  • Autor: PAP
  • 31 sty 2018 13:03

LOT uruchomi połączenie na drugie lotnisko w Moskwie fot. Pixabay

PLL LOT od czerwca tego roku uruchomią nowe połączenie na lotnisko Domodiedowo, drugie w Moskwie obok lotniska Szeremietiewo, na które również latają samoloty tej linii; w ciągu ostatniego roku między Warszawą a Moskwą podróżowało ponad 105 tys. pasażerów - podała w środę spółka.

REKLAMA

Jak poinformował LOT w komunikacie, pierwszy rejs z Lotniska Chopina na Domodiedowo w Moskwie odbędzie się 2 czerwca. Loty będą wykonywane samolotami typu Embraer, które na pokład mogą zabrać do 112 pasażerów.

Przez prawie miesiąc - do 1 lipca - LOT będzie latał na Domodiedowo sześć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Codzienne loty rozpoczną się od 2 lipca. Taki rozkład będzie obowiązywał co najmniej do 27 października, czyli do końca sezonu letniego.

Zakładany czas przelotu między Lotniskiem Chopina i Domodiedowem to ok. 2 godz. 10 minut. Samoloty będą startowały z Warszawy o godz. 20, a lądowały w Moskwie - po uwzględnieniu różnicy czasu - o 23.10. Z Domodiedowa rejs do Warszawy zaplanowany jest na godz. 8, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 9.20.

"Zdecydowaliśmy się uruchomić rejsy z Warszawy do portu Domodiedowo, żeby zapewnić osobom podróżującym z Polski i innych europejskich krajów dostęp do krajowych połączeń wewnątrz Rosji. Przygotowany przez nas rozkład umożliwi też pasażerom z Moskwy przesiadki w Warszawie w drodze do miast w regionie, m.in. do Budapesztu, Pragi, Kijowa, Wilna, Rygi, Tallinna, Bukaresztu, Ljubljany, a także np. do Madrytu" - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w LOT Adrian Kubicki. Podkreślił, że Moskwa to popularny kierunek w siatce LOT-u, jeden z kluczowych w Europie Wschodniej.

Port lotniczy Domodiedowo znajduje się ok. 40 km na południowy wschód od centrum Moskwy. To jedno z największych lotnisk w Rosji pod względem ruchu pasażerskiego i towarowego. Jednocześnie jest to jeden z trzech portów lotniczych w stolicy Rosji- obok Szeremietiewa i Wnukowa.

LOT lata na moskiewskie lotnisko Szeremietiewo 14 razy w tygodniu (do tego dochodzą połączenia sprzedawane w ramach współpracy code-share z Aerofłotem). Port ten jest zlokalizowany w północnej części rosyjskiej stolicy.

Stolica Rosji to trzecie miasto w siatce LOT-u, w obrębie którego LOT obsługuje dwa porty lotnicze. Przewoźnik do Nowego Jorku oferuje połączenia na lotniska JFK i Newark, a do Kijowa - Boryspol i Żuliany.

Spółka podała, że w ciągu ostatniego roku w sumie między Warszawą i Moskwą podróżowało ponad 105 tys. pasażerów. Oprócz Moskwy, LOT lata do Sankt-Petersburga i Kaliningradu.

Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie łącznie 50 tras, m.in. z Warszawy do Tokio, Seulu, Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W 2018 r. LOT poleci po raz pierwszy m.in. z Rzeszowa: do Tel Awiwu (11 marca) i Newark (30 kwietnia), a z Warszawy: do Dubrownika (3 maja) i Singapuru (od połowy maja).

W 2017 r. LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, czyli więcej o prawie 1,5 mln niż rok wcześniej i 2,5 mln więcej niż w r. 2015. Do 2020 r. LOT prognozuje osiągnięcie wyniku ponad 10 mln pasażerów rocznie.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,856 proc. akcji) oraz TFS Silesia (0,144 proc. akcji).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA