PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lotnisko Chopina bije rekordy

  • Autor: PAP
  • 16 sty 2018 17:21

Lotnisko Chopina bije rekordy fot. Fotolia

Największy port w Polsce, czyli Lotnisko Chopina obsłużyło w ubiegłym roku 15,75 mln pasażerów; tylko w sezonie letnim oferowało 119 tras regularnych obsługiwanych przez 35 przewoźników - poinformował prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) Mariusz Szpikowski.

REKLAMA

PPL zarządza Lotniskiem Chopina. Jak przekazał we wtorek dziennikarzom Szpikowski, w ub.r odnotowano ponad 22 proc. wzrost liczby obsłużonych pasażerów w porównaniu do 2016 r.

"W ruchu międzynarodowym podróżowało blisko 13,7 mln osób - to jest wzrost o ok. 20 proc. wobec 2016 roku, a w ruchu krajowym prawie 2,1 mln - wzrost o 47,5 proc. wobec 2016 roku" - tłumaczył.

Jak dodał, ruch tranzytowy stanowi niemal 25 proc. całości ruchu, zatem jedna czwarta pasażerów nie rozpoczyna, ani nie kończy podróży w Warszawie.

W sezonie letnim 35 przewoźników regularnych oferowało połączenia z 99 miastami w Europie, osiem kierunków azjatyckich, pięć w Ameryce Północnej, cztery w Afryce i trzy na Bliskim Wschodzie.

Jeśli chodzi o wyniki finansowe PPL to po 11 miesiącach ub.r. zysk netto wyniósł 302,8 mln zł i był o 41,3 mln zł wyższy niż w okresie jedenastu miesięcy roku 2016.

824,4 mln zł wyniosły przychody ze sprzedaży - o 77,7 mln zł więcej rok do roku.

EBITDA (wynik na sprzedaży + amortyzacja) na koniec listopada wyniosła 490,0 mln zł. A koszty z działalności operacyjnej do przychodów na poziomie 56,1 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA