PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lotnisko w Pyrzowicach odprawiło już ponad 3 mln pasażerów

  • Autor: PAP
  • 21 gru 2015 17:05

Lotnisko w Pyrzowicach odprawiło już ponad 3 mln pasażerów

Na lotnisku w podkatowickich Pyrzowicach odprawiono w poniedziałek trzymilionowego w tym roku pasażera. Mijający rok będzie rekordowy w historii tego portu lotniczego - skorzysta z niego o ok. 360 tys. osób więcej niż w 2014 r.

REKLAMA

Trzymilionowa pasażerka przyleciała do Pyrzowic z Londynu-Luton na pokładzie Airbusa A320 linii lotniczej Wizz Air. Powitał ją zespół taneczny, otrzymała też kilka prezentów - m.in. dwa bilety na lot tam i z powrotem w dowolne miejsce obsługiwane przez linię Wizz Air z Katowice Airport i voucher prezentowy o wartości 5 tys. zł od Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL).

Prezes GTL Artur Tomasik ocenił, że obsłużenie trzymilionowego pasażera to ważny etap w rozwoju lotniska. Jego zdaniem rosnąca liczba podróżnych to efekt konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami. Podkreślił, że partnerzy doceniają sukcesywnie poprawiającą się w ostatnich latach infrastrukturę portu.

Tomasik przypomniał, że w Pyrzowicach działa nie tylko jedna z największych baz linii Wizz Air, ale także duże bazy największych przewoźników czarterowych na polskim rynku - Enter Air, Small Planet Airlines i Travel Service.

- Tak duża liczba bazujących linii lotniczych możliwa jest dzięki odpowiedniej ilości stanowisk postojowych, które powstały w ostatnich latach oraz rozwiniętym zapleczu do obsługi technicznej statków powietrznych. Ponadto oddanie do użytku w maju br. nowej drogi startowej otworzyło przed nami nowe możliwości w zakresie obsługi rejsów dalekodystansowych, czego potwierdzeniem jest zapowiedź uruchomienia w lipca 2016 roku bezpośrednich, czarterowych rejsów na Dominikanę - zaznaczył prezes.

W 2015 roku siatka połączeń Katowice Airport obejmowała łącznie ponad dziewięćdziesiąt tras. W ruchu regularnym można było podróżować z Pyrzowic na trzydziestu trzech trasach, do szesnastu państw, a w czarterowym na sześćdziesięciu kierunkach do czternastu krajów w Europie, Afryce lub Azji. Ważną pozycję na rynku przewozów regularnych zajmuje Wizz Air.

Przedstawiciel Wizz Air Gabor Vasarhelyi przypomniał, że jego linia od początku swojej działalności jest silnie związana ze zlokalizowanym pod Katowicami portem. - Właśnie stąd, w 2004 roku, odbył się nasz pierwszy lot i od tego czasu nieustannie rozszerzamy naszą siatkę połączeń z Katowice Airport - powiedział. Wizz Air bazuje w Pyrzowicach pięć samolotów i zatrudnia blisko 200 pracowników oferując 26 połączeń niskokosztowych do 13 krajów.

Rok 2015 będzie rekordowy w historii pyrzowickiego lotniska. Port obsłuży w ruchu całkowitym 3,05 mln pasażerów, to o ok. 360 tys. więcej niż w poprzednim roku. Przedstawiciele lotniska są przekonani, że wynik ten zostanie poprawiony w przyszłym roku m.in. dzięki temu, że siatka połączeń regularnych i czarterowych będzie najbogatsza w historii i obejmie około 100 tras.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA