PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lotnisko w Pyrzowicach z nowym rekordem

  • Autor: PAP
  • 02 sie 2016 17:35

Lotnisko w Pyrzowicach z nowym rekordem Lotnisko w Pyrzowicach

W lipcu br. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach obsłużył blisko 435,2 tys. pasażerów - to rekordowa w historii portu liczba podróżnych korzystających z lotniska w ciągu jednego miesiąca. Wzrost ruchu nastąpił mimo załamania czarterów do Tunezji, Egiptu i Turcji.

REKLAMA

- Skomplikowana sytuacja polityczna w krajach, które do tej pory były masowymi kierunkami wypoczynku Polaków, spowodowała zapaść tej części rynku przewozów czarterowych. Według naszych wstępnych szacunków, od początku roku w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, ruch do Tunezji spadł o ok. 80 proc., do Egiptu o ok. 75 proc., a do Turcji o ok. 50 proc. - ocenił we wtorek prezes zarządzającego pyrzowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik.

W przypadku portu Katowice taki spadek ruchu na popularnych wcześniej trasach przełożył się na ok. 130 tys. pasażerów mniej na tych kierunkach. - Na szczęście dynamicznie rosną Bułgaria, Grecja i Hiszpania. W naszej ocenie, w najbliższych latach to te kraje będą motorem napędowym ruchu wakacyjnego z Pyrzowic - dodał prezes.

Duże nadzieje lotnisko pokłada także w rozwoju dalekodystansowej siatki bezpośrednich połączeń czarterowych. - Jestem przekonany, że za niewątpliwym sukcesem uruchomionego na początku lipca, na zlecenie Biura Podróży TUI, bezpośredniego połączenia z Pyrzowic do Dominikany pójdą kolejne trasy dalekodystansowe - uważa Tomasik.

W lipcu tego roku z usług pyrzowickiego lotniska skorzystało o ponad 8 tys. pasażerów więcej niż w tym samym czasie przed rokiem. Blisko 212,3 tys. osób to pasażerowie linii regularnych (wzrost o ponad 5,1 tys.), a ponad 222 tys. to podróżni korzystający z czarterów (wzrost o blisko 2,2 tys.).

- Lipiec 2016 zamknęliśmy najlepszym miesięcznym wynikiem liczby obsłużonych pasażerów w ruchu całkowitym w historii Katowice Airport. Osiągnęliśmy go pomimo trwającej dynamicznej zmiany struktury najpopularniejszych tras czarterowych z naszego portu - podkreślił prezes.

Katowice Airport to największy regionalny port lotniczy w Polsce w zakresie obsługi ruchu czarterowego i cargo. Z Pyrzowic obsługiwanych jest ponad sto tras regularnych i czarterowych. To m.in. nowe kierunki czarterowe (Gambia, Wyspy Zielonego Przylądka, Oman), a także te uruchomione wcześniej: Kenia, Zanzibar, Dominikana czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. W nowościach w siatce połączeń regularnych są m.in. Bari, Dubaj, Lanzarote i Teneryfa - wszystkie obsługiwane przez linię Wizz Air.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA