PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lotnisko w Pyrzowicach z nowym rekordem

  • Autor: PAP
  • 02 sie 2016 17:35

Lotnisko w Pyrzowicach z nowym rekordem Lotnisko w Pyrzowicach

W lipcu br. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach obsłużył blisko 435,2 tys. pasażerów - to rekordowa w historii portu liczba podróżnych korzystających z lotniska w ciągu jednego miesiąca. Wzrost ruchu nastąpił mimo załamania czarterów do Tunezji, Egiptu i Turcji.

REKLAMA

- Skomplikowana sytuacja polityczna w krajach, które do tej pory były masowymi kierunkami wypoczynku Polaków, spowodowała zapaść tej części rynku przewozów czarterowych. Według naszych wstępnych szacunków, od początku roku w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, ruch do Tunezji spadł o ok. 80 proc., do Egiptu o ok. 75 proc., a do Turcji o ok. 50 proc. - ocenił we wtorek prezes zarządzającego pyrzowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik.

W przypadku portu Katowice taki spadek ruchu na popularnych wcześniej trasach przełożył się na ok. 130 tys. pasażerów mniej na tych kierunkach. - Na szczęście dynamicznie rosną Bułgaria, Grecja i Hiszpania. W naszej ocenie, w najbliższych latach to te kraje będą motorem napędowym ruchu wakacyjnego z Pyrzowic - dodał prezes.

Duże nadzieje lotnisko pokłada także w rozwoju dalekodystansowej siatki bezpośrednich połączeń czarterowych. - Jestem przekonany, że za niewątpliwym sukcesem uruchomionego na początku lipca, na zlecenie Biura Podróży TUI, bezpośredniego połączenia z Pyrzowic do Dominikany pójdą kolejne trasy dalekodystansowe - uważa Tomasik.

W lipcu tego roku z usług pyrzowickiego lotniska skorzystało o ponad 8 tys. pasażerów więcej niż w tym samym czasie przed rokiem. Blisko 212,3 tys. osób to pasażerowie linii regularnych (wzrost o ponad 5,1 tys.), a ponad 222 tys. to podróżni korzystający z czarterów (wzrost o blisko 2,2 tys.).

- Lipiec 2016 zamknęliśmy najlepszym miesięcznym wynikiem liczby obsłużonych pasażerów w ruchu całkowitym w historii Katowice Airport. Osiągnęliśmy go pomimo trwającej dynamicznej zmiany struktury najpopularniejszych tras czarterowych z naszego portu - podkreślił prezes.

Katowice Airport to największy regionalny port lotniczy w Polsce w zakresie obsługi ruchu czarterowego i cargo. Z Pyrzowic obsługiwanych jest ponad sto tras regularnych i czarterowych. To m.in. nowe kierunki czarterowe (Gambia, Wyspy Zielonego Przylądka, Oman), a także te uruchomione wcześniej: Kenia, Zanzibar, Dominikana czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. W nowościach w siatce połączeń regularnych są m.in. Bari, Dubaj, Lanzarote i Teneryfa - wszystkie obsługiwane przez linię Wizz Air.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA