PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lubelskie lotnisko przyjmuje coraz więcej pasażerów

  • Autor: PAP
  • 17 gru 2015 17:24

Lubelskie lotnisko przyjmuje coraz więcej pasażerów Fot. Fotolia

O 40 proc. wzrosła liczba pasażerów odprawionych w mijającym roku w Porcie Lotniczym Lublin, w porównaniu z rokiem 2014. Władze lotniska spodziewają się dalszego wzrostu ruchu pasażerskiego i planują rozbudowę terminala.

REKLAMA

"Kończymy trzeci rok działalność lotniska. Mijający rok był dynamiczny, jeśli chodzi o wzrost ruchu pasażerskiego, który przyrósł powyżej 40 proc. Rozpoczęliśmy w tym roku obsługę towarową, czyli uruchomiony został pierwszy przyczółek do obsługi cargo" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Plan, zakładający odprawienie 230 tys. pasażerów w całym 2015 r., został zrealizowany już w listopadzie. Najlepszym miesiącem pod tym względem był wrzesień, kiedy z lotniska skorzystało ponad 29 tys. podróżnych i zrealizowano blisko 400 operacji lotniczych.

Ze względu na wzmożone zapotrzebowanie na loty w okresie świątecznym przewoźnicy zdecydowali się na dodatkowe rejsy. Łącznie od 18 grudnia do 8 stycznia pojawi się ponad 20 dodatkowych lotów m.in do Oslo, Dublina, Londynu.

Władze portu szacują, że do końca roku liczba odprawionych pasażerów na lotnisku w Lublinie wzrośnie do 265 tys. osób. To o 41 proc. więcej niż w roku 2014, kiedy odprawionych zostało 187,5 tys. podróżnych (w 2013 r. - 189,7 tys.).

Do wzrostu ruchu pasażerskiego na lotnisku przyczyniło się uruchomienie we wrześniu w Porcie Lotniczym Lublin bazy operacyjnej linii Wizz Air (na lubelskim lotnisku bazuje jeden samolot - Airbus A-320) i związane z tym zwiększenie lotów tego węgierskiego przewoźnika z Lublina. Oprócz dotychczasowych rejsów do Londynu, Oslo i Sztokholmu, uruchomiono loty do Brukseli, do Doncaster-Sheffield (Anglia) i do Glasgow (Szkocja).

Oprócz linii Wizz Air z lubelskiego lotniska pasażerów wożą też Ryanair (do Dublina i Londynu) oraz Lufthansa (do Frankfurtu).

W roku 2016 - według szacunków władz Portu - lubelskie lotnisko ma obsłużyć ponad 400 tys. pasażerów. W związku ze spodziewanym wzrostem ruchu pasażerskiego spółka planuje rozbudować terminal.

"Rozbudowa jest konieczna. Aby obsłużyć te pół miliona pasażerów, potrzeba zwiększenia miejsca na hali odlotów. Terminal będzie rozbudowany do strony wschodniej. Powstanie dodatkowy, połączony przejściem, budynek o powierzchni ok. 1,5 tys. m.kw." - powiedział Wójtowicz.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA