PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lublin otwiera się na biznes hotelowy

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 sty 2016 09:19

Lublin otwiera się na biznes hotelowy Adam Konieczny, Country Head Christie + Co Polska

Lublin to dynamicznie rozwijający się ośrodek miejski z dużym potencjałem dla inwestorów z branży hotelowej wynika z przewodnika dla inwestorów opracowanego przez firmy doradcze Christie + Co oraz Hotels Asset Management.

REKLAMA

Coraz ciekawsza oferta biznesowa miasta przyciąga polskie i międzynarodowe spółki, na co wpływ ma także strategiczne położenie Lublina oraz rozwój infrastruktury komunikacyjnej. Lublin to także jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych i akademickich w Polsce.

Lublin konsekwentnie realizuje politykę zwiększania swojej atrakcyjności dla biznesu starając się przyciągnąć polskich i międzynarodowych inwestorów. Strategiczne położenie Lublina w bliskiej odległości od Warszawy oraz rozwój transportu kolejowego i drogowego, a także nowo otwarty, rozwijający się międzynarodowy port lotniczy poprawiają dostępność miasta. Lublin to także jeden z najbardziej liczących się w Polsce ośrodków akademickich z dobrą renomą i długimi tradycjami, a liczne zabytki i działania kulturalne skupione na rozwoju kultury wysokiej, zwiększają atrakcyjność miasta dla mieszkańców oraz przyciągają liczne rzesze turystów z Polski i zza granicy – mówi Adam Konieczny, Country Head Christie + Co Polska.  

Lublin posiada silną pozycję w wielu branżach, a w ostatnich latach stał się istotnym ośrodkiem gospodarczym nastawionym na innowacje oraz obsługę nowoczesnych procesów biznesowych. Miasto posiada olbrzymi potencjał akademicki - obecnie na lubelskich uczelniach kształci się niemal 70 tys. osób, w tym 4,5 tys. studentów zagranicznych, co daje drugi wynik w Polsce zaraz po Warszawie, a przed Krakowem i Wrocławiem. Powoduje to dynamiczny rozwój branży nowoczesnych usług biznesowych tj. BPO, SSC, IT, ICT, itd. Wśród firm informatycznych, które zainwestowały już w Lublinie wymienić można: Asseco Business Solutions, Eleader, czy CompuGroup Medical Polska. Silnym sektorem w Lublinie jest branża spożywcza. Województwo lubelskie produkuje 35 proc. polskiej żywności. Swoje siedziby mają tutaj takie firmy, jak: Solidarność, Herbapol, czy Lubella.

Powyższe fakty determinują wzrost atrakcyjności Lublina dla branży hotelowej. Obecnie w Lublinie w 29 obiektach hotelowych mieści się 1 444 pokoi hotelowych. Zdecydowana większość pokoi znajduje się w obiektach 3-gwiazdkowych. W mieście znajduje się jeden hotel pięciogwiazdkowy: Hotel Alter. Nie ma natomiast żadnego dużego obiektu hotelowego. Największy hotel (Hotel Victoria) oferuje 159 pokoi. Brak dużych hoteli w Lublinie ze znaczącym zapleczem konferencyjnym zaowocował rozwojem nowoczesnych centrów konferencyjnych z których największe to Targi Lublin SA oraz będące w budowie Lubelskie Centrum Konferencyjne.

Duży potencjał hotelowy Lublina potwierdzony jest w praktyce: obłożenie hoteli w Lublinie jest wyższe niż średnie obłożenie hoteli w polskich miastach o podobnej wielkości, a także wyższe niż średnie obłożenie dla Polski. Sieciowe hotele w Lublinie osiągają obłożenie powyżej 60 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA