PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Luksusowy hotel zmienia właściciela. Starwood kupuje, ale Orbis wciąż zarządza

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 24 lis 2017 12:58

Luksusowy hotel zmienia właściciela. Starwood kupuje, ale Orbis wciąż zarządza Sofitel Budapest Chain Bridge, fot. Orbis

Orbis podpisał z grupą Starwood Capital umowę sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge oraz uzgodnił treść umowy o zarządzanie hotelem.

REKLAMA

Grupa Hotelowa Orbis, wiodący operator hotelowy w Europie Wschodniej, podpisała z grupą Starwood Capital umowę sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge, uzgadniając jednocześnie zwrotną umowę zarządzania hotelem.

W ramach transakcji, która zostanie zakończona po jej zatwierdzeniu przez KE ds Konkurencji, grupa Starwood Capital nabędzie luksusowy hotel położony w Budapeszcie. Sofitel Budapest Chain Bridge będzie nadal zarządzany przez Orbis pod marką „Sofitel”, w ramach długoterminowej umowy o zarządzanie zawartej na początkowy okres 30 lat. Umowa przewiduje, że hotel Sofitel Budapest Chain Bridge zostanie odnowiony i poddany gruntownej modernizacji w celu dostosowania tego słynnego obiektu do nowoczesnych wymogów luksusowej marki Sofitel.

Łączna cena sprzedaży hotelu wynosi ok. 75 mln euro.

- Jesteśmy zadowoleni z zawarcia tej transakcji z grupą Starwood Capital - międzynarodową firmą inwestycyjną. Transakcja ta otwiera partnerstwo do dalszej potencjalnej współpracy w przyszłości. Zgodnie ze strategią rozwoju grupy hotelowej Orbis, celem sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge i zawarcia umowy zwrotnej o zarządzanie hotelem jest pozyskanie finansowania na potrzeby dalszego rozwoju Grupy Orbis w regionie oraz zwiększenie zwrotu z zainwestowanego kapitału i wzmocnienie w ten sposób naszego zrównoważonego wzrostu – podkreślił Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Hotelowej Orbis.

- Cieszymy się, że możemy nabyć ten charakterystyczny europejski hotel na rozwijającym się rynku, jednocześnie współpracując z AccorHotels i Orbis - powiedział Keith Evans, wiceprezes European Hotels w Starwood Capital Group. - Dzięki swojej pierwszorzędnej lokalizacji i dobrym wynikom operacyjnym hotel ma duży potencjał. Z niecierpliwością oczekujemy na inwestycje w tę nieruchomość i możliwość wykorzystania wiedzy i doświadczenia Starwood Capital Group, by zrealizować planowany wzrost, razem z naszymi partnerami w AccorHotels i Orbis.

Sofitel Budapest Chain Bridge to luksusowy hotel, który działa pod marką należącą do AccorHotels. Sofitel to marka hoteli łączących lokalną kulturę z francuską sztuką życia, tworząc w ten sposób wspaniałą atmosferę dla międzynarodowych podróżnych poszukujących elegancji i wyjątkowych doznań. Doskonała lokalizacja nad Dunajem w centralnej dzielnicy Budapesztu, wspaniały widok na słynny Most Łańcuchowy, luksusowe spa z basenem, wyśmienita francusko-węgierska restauracja z pokazową kuchnią i stylowym barem oraz spersonalizowany serwis „cousu-main” sprawiają, że o Sofitelu Chain Bridge często mówi się „kultowy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA