PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach ma salę patronacką Orbis

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 10 paź 2017 14:03

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach ma salę patronacką Orbis fot. mat. prasowe

Uroczyste otwarcie sali patronackiej Grupy Hotelowej Orbis i AccorHotels w Małopolskiej Szkole Gościnności odbyło się 9 października. Sala powstała z inicjatywy krakowskich hoteli grupy Orbis działających pod markami AccorHotels i szkoły uznanej przez magazyn Perspektywy w 2016 i 2017 roku za jedną z najlepszych szkół przygotowujących do zawodu i profesjonalnej kariery w turystyce i hotelarstwie.

REKLAMA

Pierwsze praktyki w krakowskich hotelach grupy AccorHotels miały miejsce 4 lata temu i już wtedy zrodził się pomysł na wzmocnienie współpracy szkoły z grupą hoteli. Nowa sala patronacka będzie wykorzystywana przez cały okres nauki w klasach technikum hotelarskiego, głównie na zajęciach związanych z działalnością recepcji i informatyką.

- Stale dbamy o rozwój edukacji zawodowej a ta sala jest odpowiedzią na potrzeby rynku i zarazem doskonałym przykładem jak może wyglądać dobra współpraca szkół z biznesem – podkreśla Dariusz Styrna, Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach mają do dyspozycji w pełni wyposażoną - w odpowiednie stanowiska komputerowe, salę, gdzie mogą w praktyce zaznajomić się z nowoczesnymi systemami recepcyjnymi wykorzystywanymi w hotelach, poznać nowe technologie, które wkroczyły do hotelarstwa i podpatrzeć jak pracuje się u jednego z największych operatorów hotelowych na świecie – w grupie AccorHotels. Grupa Orbis oferuje uczniom Małopolskiej Szkoły Gościnności unikalne praktyki i staże w najlepszych krakowskich hotelach m.in. w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, Novotel Kraków Centrum czy Novotel Kraków City West oraz w hotelach ekonomicznych operujących
pod markami ibis i ibis budget.

- Praktyczne przygotowanie do zawodu naszych uczniów, współpraca z ekspertami, praktykami, pracodawcami jest dla nas bardzo istotna, to dzięki temu nasi uczniowie są pożądanymi pracownikami na rynku pracy – podkreśla Justyna Jajko, wicedyrektor ds. rozwoju i promocji Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy i pod wielkim wrażeniem ile wsparcia ze strony Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach mają uczniowie. Hotelarstwo to pasja spędzania czasu z innymi ludźmi, to pasja gościnności i bardzo ciężka praca ale i branża, która daje niesamowite perspektywy rozwoju kariery zawodowej. Warto mieć na uwadze, iż w Grupie Orbis 90 proc. kadry menedżerskiej to osoby pochodzące z rekrutacji wewnętrznej, a jako, że jesteśmy również częścią międzynarodowej grupy AccorHotels to proponujemy także mobilność międzynarodową. – tłumaczy Bartłomiej Szmajdziński, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Grupie Orbis na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA