PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach ma salę patronacką Orbis

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 10 paź 2017 14:03

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach ma salę patronacką Orbis fot. mat. prasowe

Uroczyste otwarcie sali patronackiej Grupy Hotelowej Orbis i AccorHotels w Małopolskiej Szkole Gościnności odbyło się 9 października. Sala powstała z inicjatywy krakowskich hoteli grupy Orbis działających pod markami AccorHotels i szkoły uznanej przez magazyn Perspektywy w 2016 i 2017 roku za jedną z najlepszych szkół przygotowujących do zawodu i profesjonalnej kariery w turystyce i hotelarstwie.

REKLAMA

Pierwsze praktyki w krakowskich hotelach grupy AccorHotels miały miejsce 4 lata temu i już wtedy zrodził się pomysł na wzmocnienie współpracy szkoły z grupą hoteli. Nowa sala patronacka będzie wykorzystywana przez cały okres nauki w klasach technikum hotelarskiego, głównie na zajęciach związanych z działalnością recepcji i informatyką.

- Stale dbamy o rozwój edukacji zawodowej a ta sala jest odpowiedzią na potrzeby rynku i zarazem doskonałym przykładem jak może wyglądać dobra współpraca szkół z biznesem – podkreśla Dariusz Styrna, Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach mają do dyspozycji w pełni wyposażoną - w odpowiednie stanowiska komputerowe, salę, gdzie mogą w praktyce zaznajomić się z nowoczesnymi systemami recepcyjnymi wykorzystywanymi w hotelach, poznać nowe technologie, które wkroczyły do hotelarstwa i podpatrzeć jak pracuje się u jednego z największych operatorów hotelowych na świecie – w grupie AccorHotels. Grupa Orbis oferuje uczniom Małopolskiej Szkoły Gościnności unikalne praktyki i staże w najlepszych krakowskich hotelach m.in. w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, Novotel Kraków Centrum czy Novotel Kraków City West oraz w hotelach ekonomicznych operujących
pod markami ibis i ibis budget.

- Praktyczne przygotowanie do zawodu naszych uczniów, współpraca z ekspertami, praktykami, pracodawcami jest dla nas bardzo istotna, to dzięki temu nasi uczniowie są pożądanymi pracownikami na rynku pracy – podkreśla Justyna Jajko, wicedyrektor ds. rozwoju i promocji Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy i pod wielkim wrażeniem ile wsparcia ze strony Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach mają uczniowie. Hotelarstwo to pasja spędzania czasu z innymi ludźmi, to pasja gościnności i bardzo ciężka praca ale i branża, która daje niesamowite perspektywy rozwoju kariery zawodowej. Warto mieć na uwadze, iż w Grupie Orbis 90 proc. kadry menedżerskiej to osoby pochodzące z rekrutacji wewnętrznej, a jako, że jesteśmy również częścią międzynarodowej grupy AccorHotels to proponujemy także mobilność międzynarodową. – tłumaczy Bartłomiej Szmajdziński, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Grupie Orbis na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA