PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Marriott, Sheraton, dawny Hyatt i InterContinental przyjmą zagraniczne delegacje

  • Autor: PAP
  • 03 cze 2014 10:10

Marriott, Sheraton, dawny Hyatt i InterContinental przyjmą zagraniczne delegacje

Marriott, Sheraton, Hyatt Regency Warsaw, InterContinental - w tych hotelach będą mieszkać zagraniczni goście, którzy przyjeżdżają dziś do Warszawy z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

REKLAMA

Patrole policjantów i radiowozy rozstawione wzdłuż trasy z lotniska do centrum, policyjne bramki otaczające m.in. hotel Marriott, informacje w autobusach o ewentualnych zmianach trasy - tak wygląda stolica tuż przed obchodami 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

Na uroczystości do Warszawy ma przyjechać w sumie ok. 50 delegacji. Wśród nich - we wtorek o godzinie 9.50 - prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Jak już wcześniej zapowiadała policja i BOR, tuż przed przejazdami kolumn z gośćmi sprawdzone zostały m.in. pod względem pirotechnicznym wszystkie trasy. We wtorek rano widać było rozstawione wzdłuż m.in. wiodącej z lotniska ul. Żwirki i Wigury i Al. Jerozolimskich patrole policyjne. W centrum Warszawy, m.in. w okolicach hotelu Marriott, gdzie zatrzyma się Obama, są patrole i policyjne radiowozy. Parking przy hotelu odgrodzony jest barierkami.

M.in. przy wejściach do hoteli, gdzie będą mieszkać zagraniczni goście (Marriott, Sheraton, dawny Hyatt Regency Warsaw, InterContinental), ustawiono bramki z detektorami metalu. Sprawdzone zostały też wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób mogą mieć kontakt z delegacjami.

Do zabezpieczenia obchodów wykorzystywane są m.in. policyjne śmigłowce. Wyposażone są one w specjalny sprzęt, umożliwiający przekazywanie rejestrowanych obrazów na bieżąco do sztabu w KSP. Na czas obchodów została też wyłączona dla cywilnych statków powietrznych - helikopterów, dronów, śmigłowców - przestrzeń lotnicza nad Warszawą.

Kierowcy i mieszkańcy stolicy zarówno we wtorek, jak i środę powinni spodziewać się utrudnień w ruchu dla pieszych i samochodów. Ulice mają być wyłączane z ruchu na czas przejazdu kolumn. W niektórych autobusach pojawiły się informacje, że mogą być czasowo zmieniane trasy ich przejazdu; te jadące np. ul. Żwirki i Wigury, Al. Jerozolimskimi lub w pobliżu miejsc pobytu delegacji mogą być kierowane na objazdy.

We wtorek rano zaczęła też działać specjalna policyjna infolinia - 22 603 80 38 - o utrudnieniach w ruchu. Przez dwa dni funkcjonariusze będą informować o tym, które ulice będą wyłączone z ruchu i o objazdach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA