PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MCK i Spodek będą mieć operatora

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 paź 2015 08:11

MCK i Spodek będą mieć operatora MCK

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że wybór PTWP na zarządcę Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek odbył się zgodnie z prawem.

REKLAMA

22 października 2015 r. Naczelny Sąd Administracyjny, uznał za prawidłowy i zgodny z prawem wybór oferty PTWP Event Center (spółki zależnej PTWP) w postępowaniu o koncesję na organizację imprez i zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz Halą Widowiskowo-Sportową „Spodek” w Katowicach.

W związku z powyższym, Naczelny Sąd Administracyjny uchylił w całości wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 16 stycznia uchylający wyżej wymieniony wybór. Jednocześnie w związku z zakresem i charakterem nieprawidłowości wyroku sądu administracyjnego w Gliwicach, Naczelny Sąd Administracyjny nie przekazał temu sądowi sprawy do ponownego rozpatrzenia ale od razu sam orzekł reformatoryjnie na temat prawidłowości czynności Miasta Katowice.

Naczelny Sąd Administracyjny sam oddalił więc skargę spółki HKO na wybór oferty PTWP Event Center, uznając ją za niezasadną, a także odrzucił skargę tej spółki na zaniechanie przez Katowice uznania PTWP Event Center za uchylającą się od zawarcia umowy koncesji, uznając ją za w ogóle niedopuszczalną.

Przypomnijmy, że zarzuty obu skarg HKO  koncentrowały się na rzekomych brakach w dokumentach PTWP Event Center potwierdzających spełnienie wymagań udziału w postępowaniu i na tym, że Katowice naruszyły prawo oceniając te dokumenty pozytywnie. Tymczasem według Naczelnego Sądu Administracyjnego miasto nie naruszyło wyborem oferty PTWP Event Center oraz brakiem uznania jw. żadnych przepisów ustawy.  

- Z satysfakcją przyjęliśmy decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego, która jest jednocześnie prawomocna tj. nie podlega już zaskarżeniu. Ogłoszony dziś wyrok anuluje w pewnym sensie wcześniejsze orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach i otwiera nam możliwość podpisania umowy koncesji z miastem Katowice. Jesteśmy gotowi do nadrobienia razem z miastem czasu straconego na skutek skarg HKO  i wadliwego wyroku sądu administracyjnego I instancji - mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA