PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miasto ogłosiło przetarg na remont hali Okrąglak w Opolu

  • Autor: PAP
  • 29 kwi 2014 17:58

Miasto Opole ogłosiło przetarg na remont istniejącej od 1968 roku hali widowiskowo-sportowej Okrąglak. Wybrany inwestor będzie mieć maksymalnie dwa lata na przebudowę obiektu. Inwestycja ma kosztować blisko 30 mln zł.

REKLAMA

Wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko poinformował media we wtorek, że oferty potencjalnych inwestorów mogą być składane do 30 maja. Wyjaśnił, że wybrana w przetargu firma będzie musiała najpierw rozebrać obiekt. "Hala będzie w zasadzie nowa, ale zostaną z niej wykorzystane pewne elementy już istniejące" - mówił wiceprezydent wyjaśniając, że chodzi o konstrukcję charakterystycznej, półokrągłej kopuły, która zostanie wzmocniona i wypiaskowana.

Zapewnił, że przed wykonaniem projektu remontu przeprowadzono ekspertyzy dotyczące wytrzymałości pozostawianych elementów oraz analizę tego, czy bardziej opłaca się remontować istniejącą halę, czy wybudować w jej miejsce nową. "Z wyliczeń wyszło nam, że bardziej opłaca się remont, bo jest o około 8 mln zł tańszy. Poza tym zależało nam na tym, by zachować kształt bryły, bo wrósł on już w krajobraz Opola" - mówił wiceprezydent.

Kawałko dodał, że w ramach inwestycji powstaną też parkingi czy drogi dojazdowe. Według wiceprezydenta uda się też "odzyskać" część wyposażenia obiektu - np. około 2 tys. krzeseł. Kształt i kubatura budowli pozostaną te same. Zwiększy się natomiast liczba miejsc na widowni - z 2,2 tys. do 3,6 tys. "Z tym, że ponad 250 będzie na mobilnych trybunach" - tłumaczył Kawałko.

Wyjaśnił, że obiekt został tak zaprojektowany, by spełniał wymagania i stwarzał możliwość organizacji imprez sportowych o charakterze krajowym i światowym. "Będzie przystosowany do rozgrywek piłki ręcznej, siatkowej i koszykowej, a także np. badmintona" - powiedział samorządowiec.

Będą się w nim też mogły odbywać imprezy muzyczne - ma być poprawiona akustyka. Hala straci natomiast funkcje wystawienniczą, m.in. ze względu na fakt, że miasto w tym roku oddało do użytku Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

Szacowany koszt remontu hali to 30 mln zł. Ma on objąć zarówno prace budowlane, jak i wyposażenie Okrąglaka np. w krzesła, ławki, zegary, wyposażenie salki rozgrzewkowej, sauny czy siłowni. "Czyli wszystko, co pozwoli nowej hali funkcjonować" - doprecyzował wiceprezydent.

Dodał, że wykonawca remontu Okrąglaka powinien być znany w połowie czerwca, a w lipcu - po podpisaniu umowy - będą się mogły zacząć prace remontowe. Obiekt ma być oddany do użytku najpóźniej w drugiej połowie 2016 roku. W najbliższych dniach ma być też wiadome, czy inwestycję dofinansuje ministerstwo sportu. "Moglibyśmy w ten sposób uzyskać do 50 procent dofinansowania" - zaznaczył Kawałko.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA