PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miejsce na hotel przy świdnickim kompleksie sportowym

  • Autor: PAP
  • 05 cze 2013 13:22

PZL-Świdnik, należący do koncernu AgustaWestland, sprzedał miastu Świdnik (Lubelskie) kompleks sportowy Avia wraz z pięciohektarową działką o wartości 5,7 mln zł. Władze Świdnika planują zagospodarować teren jako miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. W przyszłości możliwa jest rozbudowa kompleksu o hotel.

REKLAMA

Niegdyś była to baza sportowa dla pracowników fabryki; ostatnio obiekty dzierżawiło miasto. 

Rzecznik prasowy burmistrza Świdnika Artur Soboń poinformował, że sprzedana miastu nieruchomość obejmuje pięć hektarów działki, na której są korty tenisowe, basen kryty, hala sportowa oraz kompleks basenów odkrytych (nieużywany z powodu złego stanu technicznego); wszystko otoczone parkiem.

Wartość nieruchomości wyceniono na 5,7 mln zł. Umowa między PZL-Świdnik a miastem Świdnik przewiduje, że miasto zapłaci 2 mln zł oraz przekaże PZL-Świdnik działkę o wartości 1 mln zł, znajdującą się na terenie Parku Przemysłowego, w sąsiedztwie firmy. Działka ta niegdyś należała do PZL-Świdnik, kiedy zakład był spółką Skarbu Państwa, a została przekazana miastu w ramach rozliczeń podatkowych.

Pozostałe 2,7 mln zł rozliczone zostanie jako dotacja PZL-Świdnik dla miasta, za które to pieniądze miasto zobowiązało się przeprowadzić inwestycje w Gimnazjum nr 1, gdzie ma być m.in. wyremontowane boisko i wykonana termomodernizacja budynku szkoły.

"Cieszymy się, że przekazana przez nas dotacja przyczyni się do rozwoju najstarszej szkoły w Świdniku, tj. Gimnazjum nr 1. Mamy nadzieję, że dofinansowanie pomoże w zapewnieniu odpowiedniego standardu kształcenia przyszłych specjalistów, na których czekamy w naszym przedsiębiorstwie" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym spółki dyrektor zarządzający PZL-Świdnik Nicola Bianco.

W ostatnich dwóch latach miasto dzierżawiło budynki sportowe kompleksu Avia, co kosztowało je ok. 1,5 mln zł rocznie. Odbywały się tam treningi m.in. piłki siatkowej, pływania, boksu. "Budynki te wymagają remontów, które według naszych szacunków pochłoną ok. 6-7 mln zł" - powiedział Soboń.

Soboń dodał, że zakup kompleksu "Avia" na ustalonych z PZL-Świdnik warunkach finansowych jest dla miasta korzystny. Władze Świdnika planują w ciągu najbliższych lat zagospodarować ten teren jako miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Soboń zaznaczył, że w przyszłości możliwa jest rozbudowa kompleksu o część komercyjną, np. o hotel czy SPA. Kompleks sportowy "Avia" znajduje się przy drodze prowadzącej do nowego Portu Lotniczego Lublin (wybudowanego w Świdniku) i blisko PZL-Świdnik, największego pracodawcy w tym mieście.

Obiekty sportowe Avia budowane były jeszcze w okresie PRL jako baza sportowa dla pracowników zakładów lotniczych w Świdniku, które powstały tu w 1951 r.

PZL-Świdnik to obecnie jedyny polski wytwórca śmigłowców, zdolny do ich samodzielnego projektowania, produkcji i serwisowania. Wyprodukowano tu dotychczas ponad 7,4 tys. śmigłowców. Od 2010 r. PZL-Świdnik należy do międzynarodowego koncernu AgustaWestland.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA