PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mielno Holding-Firmus Group szacuje koszt I etapu inwestycji Beach City na 300 mln zł

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 gru 2011 09:46

Mielno Holding - Firmus Group jest coraz bliżej realizacji w Mielnie największego na polskim wybrzeżu projektu o nazwie Beach City. W ramach pierwszego etapu zostanie wybudowanych 300 apartamentów i 5-gwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym. Ten etap inwestycji o wartości około 300 mln zł obejmować będzie również budowę zaplecza sportowego i rekreacyjnego oraz pasażu handlowo-usługowego (usługi medyczne, kosmetyczne i rehabilitacyjne). Firma planuje złożyć wniosek o pozwolenie na budowę pierwszego etapu najpóźniej na początku 2013 roku.

REKLAMA

Jeśli chodzi o operatora pięciogwiazdkowego hotelu, wiadomo jedynie, że obiekt będzie prowadzony przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych, światowych marek hotelowych. - Od 2007 roku współpracujemy z jednym z największych doradców w branży hotelarskiej, ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji o wyborze operatora - poinformował Cezary Kulesza z Mielno Holding - Firmus Group.

Wartość całego projektu Beach City, przygotowanego do budowy na obszarze 36 ha z 2,5-km dostępem do plaży w latach 2013/14-2025, szacuje się na ponad 2,5 mld zł.

Mielno Holding - Firmus Group jest grupą spółek działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym z udziałem kapitału norweskiego. Od 2000 r. firmy zrzeszone w grupie nabyły i przystosowały do potrzeb budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400 tys. mkw. gruntu graniczącego z plażą, którego potencjał deweloperski i szacowana wartość przekracza 1 mld euro. Posiadane przez Mielno Holding - Firmus Group nieruchomości gruntowe to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.

Firma posiada również znaczne ilości nieruchomości gruntowych w mieście Koszalinie oraz gminie Będzino, które przeznaczone będą pod realizację obiektów mieszkaniowych, usługowych, hoteli, infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, a także bogatej oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym autorskiego projektu 18-dołkowego pola golfowego. Planowane projekty w Koszalinie i Będzinie obejmują ponad 500 tys. mkw. nieruchomości zabudowanych.

Grupa ukończyła i sprzedała kilka zrealizowanych pod klucz obiektów mieszkaniowych w Mielnie oraz zaprojektowany pod klucz zakład produkcyjny w Strefie Ekonomicznej Koszalin. Obecnie w budowie są dwa dodatkowe projekty grupy w Mielnie, kilka pozostałych czeka na rozpoczęcie realizacji.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA