PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mieszkańcy miast wybierają narty za granicą

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 01 mar 2018 08:25

Mieszkańcy miast wybierają narty za granicą Fot. pixabay

Na narty za granicę zdecydowanie częściej wyjeżdżają mieszkańcy miast (66 proc.) niż wsi (34 proc.). Narciarze z ośrodków miejskich częściej niż ci z obszarów wiejskich wybierają dalekie wyjazdy m.in. w Alpy. Osoby z mniejszych miejscowości chętniej odwiedzają ośrodki położone blisko polskiej granicy.

REKLAMA

Analizując zagraniczne wyjazdy narciarskie pod względem miejsca zamieszkania wyjeżdżających, okazuje się, że 66 proc. uprawiających narciarstwo na zagranicznych stokach stanowią mieszkańcy miast. Pozostałe 34 proc. to mieszkańcy wsi.

Przewaga mieszkańców miast widoczna jest m.in. w krajach alpejskich. Mieszkańcy miast stanowią 76 proc. wyjeżdżających do Szwajcarii, 69 proc. wyjeżdżających do Austrii oraz 9 proc wyjeżdżających do USA. Odsetek wyjeżdżających na Słowację mieszkańców miast stanowi 68%, do Włoch 64 proc.. W krajach położonych bliżej granicy przewaga mieszkańców miast spada. Stanowią 58% wyjeżdżających do Czech i 55 proc. wyjeżdżających do Niemiec.

Mieszkańcy wsi stanowią tylko 36 proc. wyjeżdżających do Włoch, 32 proc. wyjeżdżających na Słowację, 31 proc. wyjeżdżających do Austrii, 24 proc. wyjeżdżających do Szwajcarii i 11 proc. wyjeżdżających do USA.

Długość wyjazdu – podobne wybory w mieście i na wsi

 Zarówno narciarze z ośrodków miejskich, jak i obszarów wiejskich najczęściej wyjeżdżają za granicę na okres od 4 do 7 dni. Spośród wszystkich wyjazdów narciarskich mieszkańców miast, 46 proc. stanowią wyjazdy na 4-7 dni. Wśród wyjazdów mieszkańców wsi, wyjazdy na 4-7 dni stanowią 44 proc.

27 proc. wyjazdów narciarskich z miast stanowią wyjazdy od 8 do 14 dni. Wśród osób zamieszkałych na terenach wiejskich, dłuższy pobyt na stoku stanowi 25 proc. wyjazdów. Osoby z terenów wiejskich częściej niż z miejskich planują wyjazdy do 3 dni (odpowiednio 30 proc. i 26 proc.). Rzadkość z kolei stanowi obecność Polaków w ośrodkach narciarskich powyżej 15 dni. Te wyjazdy stanowią zaledwie 1 proc.,zarówno wśród wyjazdów z miast jak i ze wsi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA