PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mieszkania dla turystów realnym zagrożeniem hoteli?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 mar 2016 15:44

Mieszkania dla turystów realnym zagrożeniem hoteli? Fot. Fotolia

Rimini, Budapeszt, Ateny i Kraków to miasta, w których najbardziej opłaca się inwestować w mieszkania dla turystów - wynika z badań przeprowadzonych przez HomeToGo.pl. W czołówce zestawienia znalazł się również Sopot oraz Warszawa.

REKLAMA

Analiza jest częścią raportu dotyczącego cen zakwaterowania wiosną i latem w 37 krajach Europy. Zestawienie 45 popularnych turystycznie destynacji powstało na podstawie porównania ceny m2 nieruchomości w danym mieście ze średnimi kosztami noclegu za m2 jakie ponosi wynajmujący je turysta w obu badanych sezonach.

Popularne destynacje turystyczne jeszcze bardziej opłacalne

Zwycięzca rankingu, włoski kurort Rimini, zdecydowanie drożeje w sezonie wakacyjnym. Za tygodniowy nocleg w domu wakacyjnym latem turyści płacą średnio 4238 zł, co sprawia, że wynajem w sezonie staje się dla właścicieli szczególnie opłacalny. W pierwszej dziesiątce miejsc w których cena wynajmu i kupna m2 nieruchomości jest najbardziej korzystna znalazły się m.in. kraje dotknięte przez niedawny kryzys na rynku nieruchomości. W greckich Atenach, hiszpańskiej Walencji, czy portugalskim Porto, ceny są relatywnie stabilne, a koszt m2 nieruchomości niższy niż przykładowo w Krakowie, czy Warszawie.

Polskie miasta w czołówce najbardziej rentownych pod kątem do inwestycji

Aż trzy polskie miasta znalazły się w czołówce zestawienia HomeToGo. Kraków (4) oraz Warszawa (15) cechują się stabilnymi cenami wynajmu w sezonie wiosennym i letnim, a także relatywnie niską ceną za mkw. mieszkania w porównaniu z innymi, często odwiedzanymi miejscami w Europie. Wynajem apartamentu na wakacje w Sopocie (9), podobnie jak we włoskim kurorcie, staje się znacznie droższy w okresie letnim, dlatego pomimo wysokiej ceny kupna m2, inwestycja powinna się szybko zwrócić.

Zachodnie stolice drogie w kupnie i wynajmie

Ze względu na zawrotne ceny kupna nieruchomości, również zwrot inwestycji za wynajem w zachodnich stolicach, szczególnie w Londynie (45) i Paryżu (40), a także w Wiedniu (43) i Rzymie (44) zwrot nastąpi wolniej niż we wschodnich stolicach Europy. Cena tygodniowego pobytu dla 6 osób w Londyńskim apartamencie wyniesie 9183 zł latem i niewiele mniej, bo 8646 zł wiosną. W Budapeszcie (2) średnia cena wynajmu w tym samym czasie to około 1900 zł.

Rezerwacje w kurortach odbywają z większym wyprzedzeniem niż w miastach

Z danych HomeToGo wynika, że rezerwacje domów i apartamentów wakacyjnych w dużych europejskich kurortach odbywają się ze znacznym wyprzedzeniem. W Rimini i Sopocie turyści rezerwują domy na wyjazd sierpniowy 58 dni przed datą przyjazdu, a kwietniowy blisko miesiąc wcześniej. Dla pewności, że nieruchomość będzie miała pełne obłożenie zarówno w sezonie, jak i poza nim, warto zadbać o widoczność oferty w Internecie przez cały rok.

  • DOMINIKA 2016-03-11 11:54:55
    sprawdzaliśmy ze znajomymi te wakacyjne mieszkania , zarówno w Polsce jak i Europie,
    NIGDY !!!! NIE BĘDĄ ZAGROŻENIEM DLA DOBRZE PROWADZONYCH HOTELI!!!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Christie + Co Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA