PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mikołajki inwestują w turystykę

  • Autor: PAP
  • 16 sty 2014 17:25

Mikołajki realizują obecnie inwestycje mające na celu przyciągnięcie większej liczby turystów. Chodzi m.in. o dwie nowe plaże oraz o plac dla dzieci. Łączna wartość projektów to kilka milionów złotych.

REKLAMA

W Mikołajkach na Mazurach w nowym sezonie turyści będą mogli korzystać z dwóch plaż oraz nowego placu zabaw dla dzieci, który jest już gotowy - poinformował PAP burmistrz Piotr Jakubowski.

Jakubowski poinformował we czwartek PAP, że przeprowadzane w mieście inwestycje służą m.in. podniesieniu atrakcyjności turystycznej Mikołajek. Inwestycje te są o tyle istotne dla miasta i gminy, że od lat żyją one z turystów. Od kilku lat liczba miejsc noclegowych w tej gminie (ponad 9 tys.) przekracza liczbę mieszkańców (8 tys.).

W samych Mikołajkach działa kilka całorocznych hoteli, w tym jedyny w tej części Mazur hotel w standardzie pięciogwiazdkowym, drugi w takim standardzie działa pod Olsztynem. Coraz częstszymi gośćmi w tych obiektach są Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego, którzy autokarami przyjeżdżają tu niemal w każdy weekend.

Jak powiedział PAP Jakubowski, decyzję o budowie placu zabaw podjęto, ponieważ od lat miejscowi i turyści narzekali, że nie ma co zrobić z dziećmi, gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu.

Plac zabaw urządzono w sąsiedztwie urzędu gminy, kosztował 1,1 mln zł, z czego 648 tys. stanowiły środki unijne. Oprócz zabawek dla dzieci jest tam też ścieżka zdrowia dla dorosłych.

"Odkąd to miejsce jest gotowe cieszy się ogromną popularnością, żadna inna inwestycja w mieście nie była tak chwalona jak ta" - przyznał w rozmowie z PAP Jakubowski.

Na ukończeniu jest także druga ważna z turystycznego punktu widzenia inwestycja - plaża w Mikołajkach. Dotychczasowa plaża nad jeziorem Mikołajskim była dość ciasna.

"Poszerzyliśmy ją na dwa sposoby - niwelując różnice terenu oraz budując kilka bardzo nowoczesnych kaskadowych pomostów. Teraz będzie się można opalać zarówno na brzegu, jak i na pomostach. Pomieszczą one ponad 200 osób" - powiedział PAP Jakubowski i dodał, że pomosty te są tak rozmieszczone, że wyznaczają w jeziorze trzy baseny: dla dzieci, rekreacyjny oraz sportowy.

Pomosty na mikołajskiej plaży nie są tradycyjnie drewniane, ale wykonane z ocynkowanej stali i betonu, a pokrywają je deski kompozytowe, budowle mają być oporne dzięki temu na ewentualne działania wandali.

"Jestem przekonany, że takiej plaży nie ma na całych Mazurach" - podkreślił Jakubowski i dodał, że do dokończenia tej wartej 2,2 mln zł inwestycji zostało jeszcze wysianie trawy i zasadzenie zieleni, co zostanie uczynione wiosną. Korzystanie z tej plaży będzie bezpłatne, a swoją bazę będzie tam miał m.in. MOPR.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA