PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mikołajki inwestują w turystykę

  • Autor: PAP
  • 16 sty 2014 17:25

Mikołajki realizują obecnie inwestycje mające na celu przyciągnięcie większej liczby turystów. Chodzi m.in. o dwie nowe plaże oraz o plac dla dzieci. Łączna wartość projektów to kilka milionów złotych.

REKLAMA

W Mikołajkach na Mazurach w nowym sezonie turyści będą mogli korzystać z dwóch plaż oraz nowego placu zabaw dla dzieci, który jest już gotowy - poinformował PAP burmistrz Piotr Jakubowski.

Jakubowski poinformował we czwartek PAP, że przeprowadzane w mieście inwestycje służą m.in. podniesieniu atrakcyjności turystycznej Mikołajek. Inwestycje te są o tyle istotne dla miasta i gminy, że od lat żyją one z turystów. Od kilku lat liczba miejsc noclegowych w tej gminie (ponad 9 tys.) przekracza liczbę mieszkańców (8 tys.).

W samych Mikołajkach działa kilka całorocznych hoteli, w tym jedyny w tej części Mazur hotel w standardzie pięciogwiazdkowym, drugi w takim standardzie działa pod Olsztynem. Coraz częstszymi gośćmi w tych obiektach są Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego, którzy autokarami przyjeżdżają tu niemal w każdy weekend.

Jak powiedział PAP Jakubowski, decyzję o budowie placu zabaw podjęto, ponieważ od lat miejscowi i turyści narzekali, że nie ma co zrobić z dziećmi, gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu.

Plac zabaw urządzono w sąsiedztwie urzędu gminy, kosztował 1,1 mln zł, z czego 648 tys. stanowiły środki unijne. Oprócz zabawek dla dzieci jest tam też ścieżka zdrowia dla dorosłych.

"Odkąd to miejsce jest gotowe cieszy się ogromną popularnością, żadna inna inwestycja w mieście nie była tak chwalona jak ta" - przyznał w rozmowie z PAP Jakubowski.

Na ukończeniu jest także druga ważna z turystycznego punktu widzenia inwestycja - plaża w Mikołajkach. Dotychczasowa plaża nad jeziorem Mikołajskim była dość ciasna.

"Poszerzyliśmy ją na dwa sposoby - niwelując różnice terenu oraz budując kilka bardzo nowoczesnych kaskadowych pomostów. Teraz będzie się można opalać zarówno na brzegu, jak i na pomostach. Pomieszczą one ponad 200 osób" - powiedział PAP Jakubowski i dodał, że pomosty te są tak rozmieszczone, że wyznaczają w jeziorze trzy baseny: dla dzieci, rekreacyjny oraz sportowy.

Pomosty na mikołajskiej plaży nie są tradycyjnie drewniane, ale wykonane z ocynkowanej stali i betonu, a pokrywają je deski kompozytowe, budowle mają być oporne dzięki temu na ewentualne działania wandali.

"Jestem przekonany, że takiej plaży nie ma na całych Mazurach" - podkreślił Jakubowski i dodał, że do dokończenia tej wartej 2,2 mln zł inwestycji zostało jeszcze wysianie trawy i zasadzenie zieleni, co zostanie uczynione wiosną. Korzystanie z tej plaży będzie bezpłatne, a swoją bazę będzie tam miał m.in. MOPR.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA