PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miliony na inwestycje turystyczne

  • Autor: PAP
  • 29 wrz 2016 12:28

Miliony na inwestycje turystyczne Fot. Fotolia

Ponad 10 mln euro z funduszy unijnych mogą zdobyć samorządy, nadleśnictwa i stowarzyszenia z Warmii i Mazur na inwestycje związane z turystyką. To pierwszy taki konkurs w regionie. W czwartek ruszył nabór wniosków; potrwa do 17 listopada.

REKLAMA

Urząd marszałkowski w Olsztynie ogłosił konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na projekty związane z turystyką i rekreacją, wykorzystujące zasoby przyrodnicze. Nabór wniosków potrwa od 29 września do 17 listopada. Rozstrzygnięcie nastąpi w kwietniu 2017 r., a inwestycji mają zostać ukończone w ciągu dwóch lat.

Zdaniem wicemarszałka województwa Mirona Sycza, można spodziewać się bardzo dużego zainteresowania tym konkursem, bo turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki Warmii i Mazur. Jak przypomniał, w ostatnich latach z myślą o turystach zrealizowano wiele dużych projektów - m.in. rozbudowano sieć ekomarin i małych portów, zrewitalizowano Kanał Elbląski, powstała też trasa rowerową Green Velo i regionalne lotnisko w Szymanach.

W rozpoczętym w czwartek konkursie mogą uczestniczyć lokalne samorządy i podległe im instytucje, organizacje pozarządowe, zarządcy portów czy nadleśnictwa. Pieniądze mogą one przeznaczyć na budowę tras rowerowych, narciarskich, jeździeckich i kajakowych, ścieżek dydaktycznych, punktów i tarasów widokowych.

Projekty mogą również dotyczyć zagospodarowania terenów rekreacyjnych i przybrzeżnych, urządzania lub podnoszenia standardu kempingów i kamperowisk, uporządkowania małych obozowisk i bindug, budowy pomostów czy wyposażenia i modernizacji małych przystani i szkółek żeglarskich.

Do wykorzystania w tym konkursie jest 10 mln euro, a łączna pula pieniędzy przewidziana na ten cel w RPO na lata 2014-2020 wyniesie 35 mln euro. Maksymalne dofinansowanie projektów może sięgać 85 proc. poniesionych kosztów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA