PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ministerstwo Skarbu Państwa wystawi na sprzedaż cztery uzdrowiska

  • Autor: PAP
  • 13 lip 2011 18:54

Ministerstwo Skarbu Państwa chce na przełomie lipca i sierpnia wystawić do sprzedaży cztery uzdrowiska: Horyniec, Iwonicz-Zdrój, Konstancin-Zdrój i Rabka - poinformował w środę w Sejmie wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

REKLAMA

Wiceminister przedstawił w środę posłom sejmowej komisji skarbu informację o przekształceniach własnościowych spółek uzdrowiskowych.

Leszkiewicz podkreślił, że w przypadku uzdrowisk: Horyniec, Iwonicz-Zdrój, Konstancin-Zdrój i Rabka trwa odbiór wycen i analiz przedprywatyzacyjnych. "Dosyć długo trwały wyceny ze względu na różnego rodzaju problemy, dotyczące m.in. kwestii roszczeń i majątkowych" - wyjaśnił. Zapowiedział, że do końca tego tygodnia planowany jest ich odbiór. Ocenił, że proces poszukiwania inwestorów dla tych czterech uzdrowisk może rozpocząć się na przełomie lipca i sierpnia.

Leszkiewicz poinformował, że resort skarbu szuka inwestorów dla uzdrowisk: Świeradów-Czerniawa, Szczawno-Jedlina, Wysowa i Kamień Pomorski.

Jak wyjaśnił, wyłączność negocjacyjna w sprawie prywatyzacji spółki Świeradów-Czerniawa należy do KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, a w przypadku uzdrowiska Szczawno-Jedlina do spółki PCZ z Wrocławia. "W najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja, co robimy dalej. Czy jest możliwość porozumienia, czy też nie" - powiedział.

Jeśli chodzi o uzdrowisko "Wysowa" w Wysowej-Zdroju resort skarbu prowadzi rozmowy z trzema inwestorami: Creative Developer z Warszawy, Instytut Zdrowia Człowieka z Warszawy oraz spółka PCZ z Wrocławia. "Do końca tego tygodnia inwestorzy mają czas na złożenie poprawionych ofert wiążących" - zapowiedział.

Wiceminister skarbu poinformował ponadto, że MSP czeka do 20 lipca na oferty w sprawie prywatyzacji uzdrowiska Kamień Pomorski. Dodał, że dotychczas z resortu skarbu odebrano trzy memoranda informacyjne.

Na razie z przekształceń własnościowych są wyłączone uzdrowiska: Krynica-Żegiestów, Świnoujście, Ciechocinek, Lądek-Długopole, Kołobrzeg, Rymanów, Busko-Zdrój. Przewiduje to rozporządzenie ministra skarbu z 2008 roku w sprawie wykazu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego prowadzonych w formie jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, które nie będą podlegać prywatyzacji.

"Dopóki prawo się nie zmieni, takie próby (prywatyzacji siedmiu uzdrowisk - PAP) nie będą podejmowane. Resort skarbu nie zamierza też w tej chwili tego robić" - podkreślił wiceminister skarbu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA