PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ministerstwo Skarbu wciąż zainteresowane prywatyzacją Uzdrowiska Rabka

  • Autor: PAP
  • 18 lut 2014 15:25

Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyklucza ponownego wszczęcia procedury prywatyzacyjnej uzdrowiska Rabka - poinformowała PAP rzeczniczka MSP Agnieszka Jabłońska-Twaróg.

REKLAMA

 W styczniu ub.r. bez rozstrzygnięcia zakończyła się prywatyzacja uzdrowiska. Wówczas minister skarbu poinformował marszałka województwa małopolskiego o możliwości komunalizacji tej spółki. W odpowiedzi marszałek zawiadomił resort, że samorząd województwa byłby zainteresowany komunalizacją uzdrowiska Rabka, ale po rozstrzygnięciu roszczeń reprywatyzacyjnych.

Roszczenia reprywatyzacyjne do uzdrowiska Rabka zgłaszają spadkobiercy rodziny Kadenów - dawnych właścicieli znacjonalizowanego w 1948 r. uzdrowiska, reprezentowani przez Jana Wieczorkowskiego. Rodzina spadkobierców właścicieli uzdrowiska w 1997 r. rozpoczęła postępowanie w sprawie uchylenia decyzji nacjonalizacyjnej odnośnie swojego majątku w Rabce. Postępowanie nie zostało zakończone prawomocną decyzją.

Rzeczniczka MSP poinformowała PAP, że postępowanie o stwierdzeniu nieważności decyzji nacjonalizacyjnej uzdrowiska jest prowadzone przez Ministerstwo Zdrowia, a przewidywany termin jego zakończenia został wyznaczony do końca lutego. "Niezależnie od decyzji MZ, na obecnym etapie nie ma możliwości jednoznacznego wskazania ostatecznego terminu zakończenia kwestii reprywatyzacji" - zaznaczyła Jabłońska-Twaróg.

W 2012 r. spadkobiercy rodziny Kadenów zostali jako jedyni oferenci dopuszczeni przez MSP do procedury prywatyzacyjnej uzdrowiska. Była to trzecia próba prywatyzacji.

Pierwsza próba prywatyzacji w 2011 r. z powodu niesatysfakcjonujących warunków zaoferowanych przez potencjalnego inwestora zakończyła się bez rozstrzygnięcia. W 2012 r. przeprowadzono kolejne dwie próby prywatyzacji. W jednej brali udział spadkobiercy właścicieli uzdrowiska - rodzina Wieczorkowskich, ale nie złożyli oni oferty wiążącej, dlatego procedurę zamknięto bez rozstrzygnięcia. W ostatniej próbie prywatyzacji ofertę wiążącą złożyło konsorcjum w składzie Jan Wieczorkowski i Thermaleo sp. z o.o. Jak informuje MSP, z powodu niesatysfakcjonujących warunków zaoferowanych przez konsorcjum procedura ta również zakończyła się bez rozstrzygnięcia.

Wieczorkowski powiedział PAP, że spadkobiercy nie rezygnują z odzyskania majątku. "Aby nie stracić rodzinnego majątku, zawiązaliśmy konsorcjum ze spółką Thermaleo, której udało się odzyskać znacjonalizowane uzdrowisko Szczawnica i wspólnie będziemy chcieli ponownie złożyć MSP ofertę odkupienia uzdrowiska Rabka. Zamierzamy pójść tą samą drogą, jaką przeszło Thermaleo" - powiedział.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA