PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mirbud przejmuje Expo Arenę w Ostródzie

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 cze 2015 09:23

Mirbud przejmuje Expo Arenę w Ostródzie fot. Expo Arena w Ostródzie

29 czerwca br. spółka Mirbud zawarła ostateczną umowę, na mocy której przejęła 100 proc. (bez pięciu tysięcznych promila) akcji spółki Demuth Sigma, właściciela centrum targowo-konferencyjnego Expo Arena w Ostródzie. 100 akcji należy do Gminy Ostróda. W wyniku transakcji Mirbud stał się właścicielem majątku wartego około 200 mln złotych.

REKLAMA

Wartość transakcji przejęcia Expo Areny wyniosła 8,5 mln złotych. Umowa przewiduje dodatkowe wynagrodzenie, które może stanowić 50 proc. kwoty stanowiącej sumę zysku netto i straty netto wykazanych w zeznaniach rocznych CIT-8 Spółki Ostróda/Akcyjnej za lata obrotowe 2014 – 2018, pomniejszone o kwotę 10 mln zł oraz o ewentualne roszczenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wobec spółki, wynikającego z umów o dofinansowanie Projektu „Arena Ostróda Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur” w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, o ile suma zysków i strat pomniejszona o te kwoty za te lata nie będzie ujemna

Expo Arena została rozbudowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Tym samym stała się największym w północno-wschodniej Polsce centrum targowym, a zarazem drugim w kraju. Powierzchnia kompleksu wynosi obecnie blisko 58 tys. mkw. (powierzchnia wystawiennicza ponad 40 tys. mkw.), a powierzchnia konferencyjna ponad 2 tys. mkw.

-  Przejęcie Expo Areny umożliwi nam jeszcze większą dywersyfikację przychodów i pomoże docelowo zwiększyć rentowność. Nowy zarząd centrum otrzymał zadanie osiągnięcia w ciągu 2 najbliższych lat sprzedaży na poziomie 20-25 mln zł oraz rentowności na poziomie 10-15 proc. Warto podkreślić, że w wyniku zakończenia transakcji i po planowanym podwyższeniu kapitału spółki nabywamy majątek o wartości blisko 200 mln zł. Jestem także przekonany, że rozbudowane centrum targowo-konferencyjne w Ostródzie bez wątpienia będzie miało ogromny wpływ na rozwój lokalnego biznesu i promocję regionu na arenie krajowej i międzynarodowej.- powiedział Jerzy Mirgos, prezes zarządu Mirbud SA.

- W tym roku w kompleksie odbędzie się blisko 30 imprez wystawienniczych i konferencyjnych. Liczymy, że po otwarciu  drugiej hali o powierzchni ponad 20 tys. mkw, które miało miejsce w kwietniu tego roku, zdecydowanie zwiększyliśmy atrakcyjność naszego centrum. Nasze największe imprezy to obecnie targi meblowe oraz impreza dla firm z Azji starających się wejść na polski rynek. Liczymy także na nowe eventy współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej.- powiedział Piotr Oraczewski, prezes Expo Areny.

Expo Arena to obecnie cztery nowoczesne hale, 1530 miejsc parkingowych, restauracja nawet dla 1000 osób, które stwarzają warunki do organizacji każdego wydarzenia, zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. Budowa 2 największych hal o powierzchni wystawienniczej ponad 40 tys. mkw. miała wartość ponad 188 mln zł, w tym wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa wyniosła ponad 90 mln złotych. Rozbudowa centrum zakończyła się w kwietniu tego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA