PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mirbud w sporze z właścicielem hotelu Double Tree by Hilton

  • Autor: PAP
  • 16 lis 2015 18:14

Mirbud w sporze z właścicielem hotelu Double Tree by Hilton Fot. Fotolia

Mirbud, który jest w sporze sądowym z właścicielem hotelu Double Tree by Hilton - spółką Polaris Hospitality Enterprises, jest przekonany, że odzyska należności i nie planuje tworzyć rezerw z tego tytułu - poinformował Michał Michalski, dyr. ds. komunikacji Mirbudu.

REKLAMA

- Spółka nie zamierza zawiązywać żadnych rezerw z tytułu sporu sądowego, który Mirbud wszczął z właścicielem hotelu Double Tree by Hilton. W ocenie zarządu nie ma ryzyka utraty należności. Zarząd Mirbud jest przekonany, że firma odzyska należności, które inwestor tego hotelu jest winien spółce" - powiedział Michalski. Poinformował też, że we wrześniu 2014 r. spółka otrzymała protokół odbioru końcowego obiektu, a hotel działa od maja ubiegłego roku.

We wrześniu 2011 r. Mirbud podpisał umowę o roboty budowlane, zmienioną aneksem nr 1 z września 2013 r., której przedmiotem było wykonanie na rzecz Polaris Hospitality Enterprises, obiektu hotelowego o nazwie Double Tree by Hilton Warsaw Conference Center and SPA w Warszawie przy ul. Skalnicowej 21. Wartość kontraktu wynosiła 184,5 mln zł brutto.

W piątek, 13 listopada, Mirbud poinformował, że w lipcu wszczął postępowania sądowe przed Sądem Okręgowym w Łodzi, przeciwko Polaris Hospitality Enterprises z siedzibą w Warszawie. Spółka wystąpiła o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym 20,2 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami.

Mirbud informował, że pomimo upływu terminu płatności ostatniej z faktur w dniu 30 czerwca 2015 roku i licznych ponagleń inwestor nie dokonał zapłaty za wykonane prace.

Następnie Mirbud postanowił o cofnięciu pozwu i na skutek zmiany strategii procesowej, a także sposobu i trybu prowadzenia sporu w sierpniu wszczął przeciwko Polaris Hospitality Enterprises postępowanie sądowe o zapłatę kwoty 53.284 zł, na skutek czego wydano nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym na kwotę zgodną z żądaniem pozwu; wszczął również postępowanie sądowe o zapłatę 500.001 zł, na skutek czego wydano nakaz w postępowaniu nakazowym na kwotę zgodną z żądaniem pozwu; we wrześniu wszczął postępowanie o zapłatę 16.269.597 zł; a także postępowanie sądowe o zapłatę 500.001 zł, na skutek czego wydano nakaz w postępowaniu nakazowym na kwotę zgodną z żądaniem pozwu.

--

Firma Polaris kwestionuje zapisy powyższego komunikatu firmy Mirbud. Pełen komentarz inwestora przeczytasz w tym miejscu

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA