PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mirbud w sporze z właścicielem hotelu Double Tree by Hilton

  • Autor: PAP
  • 16 lis 2015 18:14

Mirbud w sporze z właścicielem hotelu Double Tree by Hilton Fot. Fotolia

Mirbud, który jest w sporze sądowym z właścicielem hotelu Double Tree by Hilton - spółką Polaris Hospitality Enterprises, jest przekonany, że odzyska należności i nie planuje tworzyć rezerw z tego tytułu - poinformował Michał Michalski, dyr. ds. komunikacji Mirbudu.

REKLAMA

- Spółka nie zamierza zawiązywać żadnych rezerw z tytułu sporu sądowego, który Mirbud wszczął z właścicielem hotelu Double Tree by Hilton. W ocenie zarządu nie ma ryzyka utraty należności. Zarząd Mirbud jest przekonany, że firma odzyska należności, które inwestor tego hotelu jest winien spółce" - powiedział Michalski. Poinformował też, że we wrześniu 2014 r. spółka otrzymała protokół odbioru końcowego obiektu, a hotel działa od maja ubiegłego roku.

We wrześniu 2011 r. Mirbud podpisał umowę o roboty budowlane, zmienioną aneksem nr 1 z września 2013 r., której przedmiotem było wykonanie na rzecz Polaris Hospitality Enterprises, obiektu hotelowego o nazwie Double Tree by Hilton Warsaw Conference Center and SPA w Warszawie przy ul. Skalnicowej 21. Wartość kontraktu wynosiła 184,5 mln zł brutto.

W piątek, 13 listopada, Mirbud poinformował, że w lipcu wszczął postępowania sądowe przed Sądem Okręgowym w Łodzi, przeciwko Polaris Hospitality Enterprises z siedzibą w Warszawie. Spółka wystąpiła o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym 20,2 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami.

Mirbud informował, że pomimo upływu terminu płatności ostatniej z faktur w dniu 30 czerwca 2015 roku i licznych ponagleń inwestor nie dokonał zapłaty za wykonane prace.

Następnie Mirbud postanowił o cofnięciu pozwu i na skutek zmiany strategii procesowej, a także sposobu i trybu prowadzenia sporu w sierpniu wszczął przeciwko Polaris Hospitality Enterprises postępowanie sądowe o zapłatę kwoty 53.284 zł, na skutek czego wydano nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym na kwotę zgodną z żądaniem pozwu; wszczął również postępowanie sądowe o zapłatę 500.001 zł, na skutek czego wydano nakaz w postępowaniu nakazowym na kwotę zgodną z żądaniem pozwu; we wrześniu wszczął postępowanie o zapłatę 16.269.597 zł; a także postępowanie sądowe o zapłatę 500.001 zł, na skutek czego wydano nakaz w postępowaniu nakazowym na kwotę zgodną z żądaniem pozwu.

--

Firma Polaris kwestionuje zapisy powyższego komunikatu firmy Mirbud. Pełen komentarz inwestora przeczytasz w tym miejscu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA