PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Możliwe kolejne transakcje hotelowe. Po rynku krążą oferty czterech sieciowych obiektów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 paź 2011 18:01

Możliwe kolejne transakcje hotelowe. Po rynku krążą oferty czterech sieciowych obiektów

Na polskim rynku są na sprzedaż cztery hotele sieciowe - poinformował Alex Kloszewski, partner, Colliers. - To jednak oferta kuluarowa. Właściciele tych obiektów nie chcą bowiem, by wytworzył się negatywny obraz świadczący o niedochodowości tego biznesu - dodał. Jeśli sprzedaż hoteli dojdzie do skutku, znacząco odmieni sytuację na rynku transakcji hotelarskich w naszym kraju.

REKLAMA

Wśród największych transakcji na rynku hotelarskim w ostatnich latach jest sprzedaż takich sieciowych obiektów, jak: Sheraton w Krakowie, Andel's w Krakowie czy Jan III Sobieski w Warszawie.

W tym roku prym w sprzedaży hoteli sieciowych wiedzie Orbis. Tegoroczne transakcje firmy dotyczyły m.in.: hotelu Francuskiego w Krakowie (20 mln zł), hotelu Solnego w Kołobrzegu (11,2 mln zł) oraz hoteli Neptun i Cracovia (w sumie ok. 60 mln zł).

Obecnie sprzedaż dwóch hoteli negocjuje Warimpex, który prowadzi m.in. hotele takich marek, jak Andel's i Angelo.

Na polskim rynku pełno jest też ofert obiektów nie działających pod brandem międzynarodowych sieci. - Tylko Colliers obecnie zajmuje się sprzedażą 16 hoteli niesieciowych - wyjaśnia Alex Kloszewski.

Na sprzedaż wystawiono m.in. Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych Kraków. Do spółki należą m.in. hotel Grand Felix i hotel Felix w Krakowie. Pięć hoteli wartych ponad 19 mln zł chce sprzedać Grupa Hoteli WAM. Z kolei Ministerstwo Skarbu Państwa próbowało sprzedać udziały spółki Centrum Hotele z Łodzi. Firma ta jest właścicielem łódzkich hoteli: Centrum, Światowit, Savoy, Mazowiecki i Polonia Palast. Na sprzedaż jest też spółka Marina Hotele w Szczecinie.

Zdaniem ekspertów, wiele z obiektów wystawionych na sprzedaż nie może znaleźć kupca m.in. z powodu zbyt wysokiej ceny.

Przedstawiciele branży twierdzą, że w najbliższym czasie nie dojdzie do spektakularnych transakcji z udziałem np. funduszy inwestycyjnych. Będzie to możliwe dopiero wówczas, gdy powstaną te obiekty, które są teraz w budowie i będą mogły się pochwalić pozytywnymi wynikami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA