PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MPM Hotele Spa - nowy gracz w branży turystyki zdrowotnej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 paź 2011 12:50

MPM Hotele Spa - nowy gracz w branży turystyki zdrowotnej

MPM Hotele Spa - tak nazywa się nowa spółka, wydzielona ze struktur MPM Product sp. z o.o., która chce się stać jednym z kluczowych graczy w branży turystyki zdrowotnej w Polsce. Obecnie firma jest właścicielem dwóch obiektów - Hotelu Med & Spa Villa Park w Ciechocinku oraz obiektu Głęboczek Vine Resort & Spa na Pojezierzu Brodnickim.

REKLAMA

Dotychczas kapitał MPM Hotele Spa należał do MPM Product zajmującej się głównie produkcją i dystrybucją sprzętu AGD - posiadane przez nią obiekty turystyczne były traktowane jako inwestycja długoterminowa. Spółka MPM Hotele Spa generowała 15 proc. całościowego przychodu MPM Product.

Teraz zarząd przewiduje się, że w perspektywie kilku lat znacznie wzmocni pozycję wydzielonej firmy w branży turystyczno-leczniczej w Polsce. Z kolei MPM AGD będzie nadal zajmować się produkcją i dystrybucją artykułów gospodarstwa domowego.

- Wiemy, że dalsza koegzystencja spółek, które na przestrzeni lat stały się bardzo odrębne, hamowałaby wzajemnie ich rozwój, a patrząc na dynamikę wzrostu widzimy, że potencjał obydwu podmiotów jest naprawdę ogromny - podsumowuje Piotr Płochocki, prezes zarządów obu spółek. - Wydzielenie pionu AGD i IT oraz przekształcenie pozostałych aktywów spółki w MPM Hotele Spa było jedyną drogą, pozwalającą na dalszy rozwój obydwu podmiotów. Przede wszystkim pozwoliło to na przejrzyste, transparentne dokapitalizowanie zarówno MPM AGD, jak i MPM Hotele Spa - dodaje.

Pod koniec lat 90. zarząd MPM podjął decyzję o inwestycji w raczkujący jeszcze sektor turystyki health&beauty. Zawsze była to jednak działalność dodatkowa obok pierwotnej, jaką pozostawała produkcja i sprzedaż urządzeń AGD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA