PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mrągowo chce ściągnąć turystów z Rosji

  • Autor: PAP
  • 05 lut 2013 19:18

Ponad 20 podmiotów działających w branży turystycznej skupiło się w założonym w Mrągowie klastrze, którego celem ma być m.in. przyciągnięcie w okolice Mrągowa gości z Rosji. "Rosjanie to dla nas klienci idealni" - przyznał PAP założyciel klastra.

REKLAMA

Jak powiedział PAP założyciel klastra Robert Wróbel, taka forma współpracy podmiotów działających w branży turystycznej "to potrzeba chwili".

"W ramach małego ruchu granicznego przyjeżdża do nas coraz więcej gości z Rosji. Chcemy przygotować dla nich jak najlepszą ofertę, bo jeśli nie zrobimy tego my, to zrobi to ktoś inny i trudno będzie nam nadrobić w tej materii stracony czas" - powiedział PAP Wróbel i dodał, że członkowie klastra sami podejmują działania na rzecz propagowania powiatu mrągowskiego w obwodzie kaliningradzkim.

Działania te to m.in. przygotowywanie w języku rosyjskim katalogu usług turystycznych (znajdą się w nim takie obiekty, które spełniają oczekiwania Rosjan, tj. reprezentują wyższy poziom usług). W marcu członkowie klastra wybierają się z ofertą na targi turystyczne do Kaliningradu.

"Aby podnieść poziom naszych usług organizujemy kursy rosyjskiego. Rosjanie lubią być obsługiwani w ojczystym języku" - zaznaczył w rozmowie z PAP Wróbel i dodał, że członkowie klastra pracują też nad tym, by w ich obiektach staże i praktyki odbywali studenci kierunków turystycznych z Rosji.

"Docelowo takie osoby mogłyby w naszych obiektach zajmować się pozyskiwaniem gości z Rosji" - przyznał Wróbel i dodał, że takie rozwiązanie jest możliwe pod względem prawnym.

Rosjanie są idealną klientelą dla hotelarzy i restauratorów z Mazur, ponieważ nie tylko mają zasobne portfele, ale także wybierają taki czas wypoczynku, który nie jest zbieżny z czasem tłoku turystycznego w naszym kraju. Odpoczywają na Mazurach np. w marcu z okazji dnia kobiet, w maju świętują dzień zwycięstwa, rok szkolny kończy się u nich pod koniec maja, a w październiku świętują kolejne rocznice rewolucji.

"Takie terminy ich wizyt pozwalają nam wydłużyć sezon" - podkreślił Wróbel.

Wróbel dodał, że członkowie klastra zamierzają też popularyzować organizowanie w Mrągowie i okolicy szkoleń i konferencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA