PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mrągowski klaster turystyczny liczy na gości z Danii i Estonii

  • Autor: PAP
  • 08 maj 2013 11:57

Mrągowski klaster turystyczny przystąpił do organizacji zrzeszającej organizatorów turystyki z basenu Morza Bałtyckiego. "To nam daje szansę na pozyskanie gości z Danii i Estonii, gdzie modna jest turystyka eko" - poinformował szef mrągowskiego klastra Robert Wróbel.

REKLAMA

Mrągowski klaster turystyczny przystąpił do Centrum Rozwoju Klastrów Rejonu Morza Bałtyckiego. Bałtyckie stowarzyszenie zrzesza organizacje działające w sektorach: turystycznym, morskim, odnawialnych źródeł energii, IT oraz spożywczym z Finlandii, Rosji, Estonii, Grenlandii i Danii - w sumie należą do niego 22 organizacje.

"To nam daje ogromne możliwości promowania się w krajach należących do klastra bałtyckiego. Wiążemy ogromne nadzieje zwłaszcza z Danią i Estonią, ponieważ w tych krajach obserwowana jest moda na powrót do natury i stylu eko, a tego rodzaju turystykę mamy na naszym terenie" - powiedział PAP Robert Wróbel. Podkreślił, że w ostatnich latach na Mazurach przybywa m.in. wiosek tematycznych i muzeów, w których można nauczyć się pieczenia ciast, kiszenia ogórków czy lepienia glinianych naczyń.

Działalność w bałtyckim klastrze dla mrągowskich touroperatorów może oznaczać szanse na pozyskanie pieniędzy z nowego unijnego budżetu. Robert Wróbel przyznał, że mrągowski klaster chce tworzyć transgraniczne projekty, np. z Litwą.

Mrągowski klaster turystyczny działa od lutego i zrzesza ponad 20 podmiotów z branży turystycznej. Głównym celem jego działalności jest ściągnięcie w tę część Mazur większej liczby gości. Członkowie klastra aktywnie działają m.in. w obwodzie kaliningradzkim, skąd na Mazury przyjeżdża coraz więcej gości.

Klaster przygotowuje też stronę internetową, na której będzie można znaleźć informacje o miejscach, w których można organizować w tym regionie szkolenia biznesowe i spotkania firmowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA