PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MSP negocjuje z dwoma podmiotami prywatyzację Uzdrowiska Horyniec

  • Autor: PAP
  • 01 lut 2013 17:13

Ministerstwo Skarbu Państwa będzie prowadzić negocjacje równoległe przy prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie) z dwoma podmiotami - poinformował PAP w piątek Wojciech Konefał z biura prasowego MSP.

REKLAMA

Podmioty, z którymi MSP będzie prowadziło negocjacje to konsorcjum firm: Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz Medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dukat Witold Dukacz z Lubaczowa (Podkarpackie) oraz spółka Eskulap G. Czarnecki z siedzibą w miejscowości Rachanie.

Resort do końca stycznia prowadził negocjacje wyłącznie z tym pierwszym podmiotem, ale nie przyniosły one rezultatu. Jak wyjaśnił Konefał, dlatego dopuszczono do negocjacji spółkę, która na wcześniejszym etapie procesu prywatyzacyjnego również złożyła ofertę kupna uzdrowiska.

MSP, które ma 100 proc. udziałów w uzdrowisku, chce sprzedać prawie 90 proc. Jak zaznaczył resort w ogłoszeniu o przetargu, przedmiotem negocjacji z przyszłym inwestorem, oprócz ceny za zbywany pakiet udziałów, będą także m.in. zobowiązania inwestycyjne.

Przejęciem uzdrowiska w Horyńcu zainteresowany jest samorząd województwa podkarpackiego. We wtorek samorząd stał się właścicielem uzdrowiska w Rymanowie Zdroju. Jednak ewentualna możliwość komunalizacji uzdrowiska w Horyńcu jest możliwa jedynie w przypadku niewynegocjowania z potencjalnym inwestorem satysfakcjonujących warunków sprzedaży akcji i zamknięcia prowadzonego procesu prywatyzacji spółki bez rozstrzygnięcia.

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA