PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MSZ radzi nie podróżować do Egiptu

  • Autor: PAP
  • 16 sie 2013 18:14

Nie ma sygnałów, by w kurortach nad Morzem Czerwonym było niebezpiecznie, natomiast odradzamy wyjazdy do Egiptu - poinformował dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Michał Safianik. MSZ zwiększył stopień zagrożenia dla podróżnych na trzeci, w czterostopniowej skali.

REKLAMA

"W wyniku konsultacji i mając na uwadze to, że naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa polskim obywatelom za granicą, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu stopnia zagrożenia na +nie podróżuj+" - powiedział Safianik podczas piątkowego briefingu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Dodał także, że służby konsularne w Egipcie nie mają jakichkolwiek sygnałów, by w kurortach nad Morzem Czerwonym odbywały się zagrażające bezpieczeństwu polskich obywateli zamieszki. Dodał, że ostrzeżenie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym obywatelom. "Osoby, które teraz myślą o tym, czy udać się do Egiptu, powinny poważnie wziąć pod uwagę naszą rekomendację" - podkreślił. W egipskich kurortach przebywa kilka tysięcy polskich turystów.

"Na tę chwilę nie mamy informacji, by Polacy przebywający w kurortach nad Morzem Czerwonym byli w jakimkolwiek niebezpieczeństwie. Mówimy jednak o kraju, w którym wprowadzony został stan wyjątkowy i perspektywie kilku tygodni" - podkreślił Safianik. Przebywającym w Egipcie odradził udawanie się do centrów miast i miejsc zgromadzeń publicznych. "Podnieśliśmy zagrożenie do trzeciego stopnia, +nie podróżuj+. Czwartego stopnia, +opuść natychmiast+, nie wprowadzamy, ponieważ przebywający w kurortach są bezpieczni" - zaznaczył dyrektor biura prasowego.

Rekomendacja MSZ nie odstrasza jednak turystów. Artur Altman z biura podróży Alfa Star powiedział PAP, że obecnie biuro to prowadzi konsultacje w sprawie rekomendacji MSZ. "Na razie wyloty do Egiptu odbywają się normalnie. Nie mam informacji, by ludzie masowo rezygnowali. Rekomendacje MSZ są sprzeczne - z jednej strony odradza się wyjazd do Egiptu, a z drugiej mówi się, że w kurortach egipskich jest bezpiecznie" - podkreślił Altman.

Także Jarosław Kałucki z agencji Travelplanet, oferującej wyjazdy do Egiptu organizowane przez największe polskie biura turystyczne, powiedział PAP, że nie ma danych, by w ostatnim czasie spadło zainteresowanie wyjazdami do Egiptu.

"Niewątpliwie niestabilna sytuacja polityczna wpływa na decyzje klientów. Jeśli jest to dla nich okoliczność wstrzymująca, mają możliwość zmiany rezerwacji, co oferujemy. Nie widać paniki czy masowych rezygnacji, jednak codziennie coś się zmienia, sytuacja jest dynamiczna" - podkreśliła Izabela Jurczewska z biura podróży Wezyr.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA