PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MTP planują inwestycje w infrastrukturę

  • Autor: Rafał Pogrzebny
  • 09 lis 2017 20:48

MTP planują inwestycje w infrastrukturę fot. PTWP

Ponad 200 mln zł chcą wydać na inwestycje w najbliższych pięciu latach Międzynarodowe Targi Poznańskie. Spółka przymierza się do zarządzania halą sportowo-widowiskową Arena w Poznaniu i do sprzedaży części swoich gruntów.

REKLAMA

Zarząd MTP poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że wśród najbliższych inwestycji ma być m.in. budowa wielopoziomowego parkingu, oraz modernizacja Areny. Pieniądze na inwestycje pochodzić będą m.in. ze sprzedaży gruntów położonych w centrum Poznania, oraz w podpoznańskich Żernikach. W dalszej perspektywie MTP myśli też o wybudowaniu hotelu.

Jak podano na konferencji, w najbliższym czasie zakończona zostanie przebudowa wszystkich targowych pawilonów. Wiosną przyszłego roku ruszy budowa pięciokondygnacyjnego parkingu. Do jesieni powstanie ponad 400, a w przyszłości, docelowo 1,2 tys. nowych miejsc parkingowych.

Targi przymierzają się też do remontu hali sportowo-widowiskowej Arena, której MTP ma być operatorem od początku przyszłego roku. Umowa w tej sprawie między spółką a Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji ma być podpisana w ciągu najbliższych tygodni. Za rok rozpocznie się modernizacja obiektu, prace potrwają około roku.

Środki na inwestycje mają pochodzić ze sprzedaży nieruchomości: ok. 200 ha ziemi rolnej w Żernikach, oraz 6,5 ha gruntu w centrum miasta. Jak powiedział PAP wiceprezes Przemysław Kobierski, Targi liczą, że dzięki sprzedaży tych terenów uda się pozyskać ok. 220 - 250 mln zł.

Prezes spółki Przemysław Trawa powiedział w czwartek, że MTP odchodzi od tradycyjnego skojarzenia z organizacją stoisk targowych na rzecz wielkokierunkowego rozwoju jako międzynarodowe miejsce spotkań. Trwają też prace związane z organizacją targów, które na polskim rynku odbędą się po raz pierwszy. Równocześnie zarząd rozważa opcję przejmowania dobrych targów w Polsce o już zbudowanej renomie. Według zapowiedzi zarządu, rokrocznie organizowanych ma być kilkanaście nowych imprez targowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marek S. 2017-11-10 00:38:36
    Największa w historii powojennej Polski afera gruntowa, masowych zmian przeznaczenia gruntów rolnych wszystkich klas na cele nie rolnicze 2011-2014rok w związku z modernizacjami gruntów z środków Unijnych gdzie właściciele gruntów nawet nie otrzymali stosunku prawnego wobec ewidencji gruntów. W związku z ustawą patologiczną z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) podpisaną przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku wprowadzili następujące zmiany tylko dla rolników: 1) w art. 4 w pkt 28 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 29 i 30 w brzmieniu: „29) zwartej zabudowie – rozumie się przez to zgrupowanie nie mniej niż 5 budynków, za wyjątkiem budynków o funkcji wyłącznie gospodarczej, pomiędzy którymi największa odległość sąsiadujących ze sobą budynków nie przekracza 100 m; 30) obszarze zwartej zabudowy – rozumie się przez to obszar wyznaczony przez obwiednię prowadzoną w odległości 50 m od zewnętrznych krawędzi skrajnych budynków tworzących zwartą zabudowę lub po zewnętrznych granicach działek, na których położone są te budynki, jeśli ich odległość od tych granic jest mniejsza niż 50 m.”; itd. Oficjalnie niszczą obręby miejskie i zasady od dziesiątków lat przyjęte, po dwóch latach piastowania wyłączności nad władzą w Polsce przez PiS i wcześniejszą aferą gruntową celem dobra porządku prawnego po przywróceniu gruntów w obrębach miast do stanu pierwotnego „zrobili z Nas dziadów",ostatnie dno!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA