PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Muszyna chce zbudować pierwszy w Polsce kryty stok narciarski

  • Autor: PAP
  • 20 paź 2013 11:40

Pierwszy w Polsce kryty stok narciarski - u podnóża Jaworzyny Krynickiej - o długości 600 metrów chcą wybudować władze gminy Muszyna. Inwestycja ma być realizowana przez partnerstwo publiczno-prywatne z udziałem funduszy unijnych.

REKLAMA

Burmistrz Muszyny Jan Golba zgłosił projekt w urzędzie marszałkowskim do tzw. subregionalnego programu rozwoju.

Gmina Muszyna przygotowuje już projekt pod kątem lokalizacji inwestycji, przeznaczenia terenu, opracowania koncepcji budowy stoku i sporządzenia analizy opłacalności przedsięwzięcia.

Koszt budowy Golba szacuje na 130-160 mln zł.

"Przedsięwzięciem są zainteresowani Holendrzy, Rosjanie i Słowacy, ale nie zamykamy drogi innym zainteresowanym inwestorom" - dodał. Twierdzi, że kryty stok w Muszynie może powstać do 2017 roku.

"Pod dachem znajdą się dwie trasy narciarskie i trasa snowbordowa oraz trasa do nauki jazdy dla początkujących. Przewidujemy, że inwestycja dałaby bezpośrednio 150 miejsc pracy i blisko 500 miejsc pracy w usługach pokrewnych, jak np. hotelarstwo, gastronomia, handel" - powiedział burmistrz.

Jak wyjaśnił, tego typu obiekty z powodzeniem działają w innych krajach europejskich. "W Niemczech jest ok. 30 krytych stoków, w Holandii sześć, są także w Szwecji. (...) Niedawno kryty stok narciarski otwarto w znanym uzdrowisku Druskienniki na Litwie" - wylicza.

Jak dodał, stok na Litwie mimo nie najlepszego położenia - braku naturalnego stoku i łagodnego klimatu, oraz braku tradycji narciarskich, szybko okazał się narciarskim "hitem", a inwestycja stała się opłacalna. "Nie jest to jeszcze apogeum tego, co osiąga się na stokach w Niemczech i Holandii, które przyjmują nawet po kilkaset tysięcy narciarzy rocznie" - powiedział.

Pierwszy w Polsce kryty stok narciarski miałby powstać w rejonie Złockie-Jastrzębik u podnóża Jaworzyny Krynickiej. Plan zakłada połączenie krytego stoku koleją gondolową i trasą narciarską z kompleksem narciarskim na Jaworzynie Krynickiej.

Obok krytego stoku, ma powstać hotel z kompleksem usługowo-gastronomicznym na 250-300 miejsc. Park rozrywki i zimowy stok zewnętrzny.

Muszyna to miejscowość uzdrowiskowa w powiecie nowosądeckim, słynie głównie z wód mineralnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA