PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nadchodzi condo reaktywacja

  • Autor: Adam Sierak/PropertyNews.pl
  • 11 kwi 2016 16:09

Po wieloletnim zastoju na rynku hotelowych apartamentów wakacyjnych nadszedł czas na lepszy okres w tej branży. Klienci z grubszym portfelem przestali być nieufni i inwestują już na etapie projektowania. Kristensen Group, jeden z pionierów na rynku apartamentów wakacyjnych, w najbliższym czasie rusza z dwoma nowymi inwestycjami.

REKLAMA

Paradoksalnie, rozwojowi tego segmentu pomaga obecna, niestabilna sytuacja w ulubionych kurortach Polaków. Coraz więcej osób rezygnuje z wyjazdów do krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. Szukają czegoś, co jest synonimem bezpieczeństwa.

Nastroje wyraźnie widać po efektach sprzedaży apartamentów w Wiśle. Jeszcze w 2010 roku nikt nie chciał kupować w dopiero co projektowanym budynku Bukowej Góry. Ruch zaczął się wraz ze startem robót budowlanych.

- Budowa zaczęła się w lipcu 2015 roku. W tej chwili budynek stoi w stanie surowym. Mamy już sprzedane 40 proc. mieszkań – mówi Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group. - W tej chwili sprzedajemy papier. To nas dziwi, ale i cieszy - dodaje.

Apartamentowy boom

Na papierze jest już kolejna lokalizacja. Trzy tygodnie temu Grupa sfinalizowała zakup nowej działki w Karpaczu.

- Uważamy, że Karpacz jest miastem z ogromnym potencjałem. Udało nam się kupić kapitalną działkę z widokiem na Śnieżkę – zdradza dyrektor Kristensen Group.

12 kwietnia wspólnie z architektem będą podejmowane decyzje dotyczące wyglądu i kształtu tego nowego osiedla. Pierwsi najemcy będą mogli wykańczać swoje apartamenty już za dwa lata.

Kristensen Group planuje też wzmocnić swoja obecność na Pomorzu. Do stojących już apartamentowców spod szyldu Baltic Park dołączyć ma 50 luksusowych mieszkań w Sopocie. Więcej szczegółów deweloper na razie nie chce zdradzać. W tym tygodniu dopiero podpisuje umowę kupna gruntów.

Pierwszy w Polsce raport

O opłacalności inwestycji w apartamenty wakacyjne świadczy raport, który stworzyła firma. Z przekazywanych dobrowolnie danych przez właścicieli apartamentów wynika, że stopa zwrotu z takiej inwestycji waha się w przedziale 7-10 procent rocznie. Rekordzista w ubiegłym roku zanotował 52 tysiące złotych przychodu z wynajmu apartamentu wczasowiczom.

Najlepiej w Polsce można zarobić na wynajmie trzypokojowych apartamentów. Najbardziej, w przypadku klientów Kristensen Group, opłaca się inwestycja w Wiśle.

- Ten raport to tak naprawdę arkusz kalkulacyjny na firmowym serwerze, który codziennie uaktualniają nasi klienci – opowiada Jacek Twardowski.

Raport jest dokumentem wewnętrznym firmy, do którego wgląd mają tylko obecni i przyszli klienci Grupy. Wkrótce jednak grono jego odbiorców może się poszerzyć o rodzące się właśnie stowarzyszenie właścicieli apartamentów wakacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA