PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nadchodzi fala inwestycji hotelowych

 • Autor: Propertynews.pl
 • 07 kwi 2015 08:29

Nawet sześciu nowych międzynarodowych operatorów hotelowych poszukuje w Polsce miejsc dla swoich obiektów - komentuje w rozmowie z Propertynews.pl Daniel Puchalski, dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych, JLL. Docelowo, w ciągu najbliższych lat, powstać może co najmniej 15 hoteli, w tym pięciogwiazdkowe.

REKLAMA

Nowe sieci hotelowe na polskim rynku szukają projektów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. To bardzo zróżnicowane obiekty, od 2 do 4 gwiazdek. Dwaj operatorzy myślą o obiektach 5-gwiazdkowych w stolicy.

Daniel Puchalski wyjaśnia, że z tego względu deweloperzy już planują zakupy nieruchomości gruntownych.

- Jeśli uda się zrealizować co najmniej połowę planowanych inwestycji, w ciągu najbliższych lat w dużych miastach może powstać nawet 15 nowych hoteli - informuje Puchalski.

Dodaje, że to druga tak duża fala inwestycyji w tym sektorze. - Wcześniej obserwowaliśmy podobne działania przed Euro 2012. Te hotele się sprawdziły i dziś nadszedł czas na nowe inwestycje - dodaje Daniel Puchalski.

Jako główne atuty kraju Puchalski wskazuje rosnącą gospodarkę, coraz większą liczbę turystów oraz rozwój tanich linii lotniczych. - Duże sukcesy mają również obiekty nastawione na biznes - dodaje.

Dodatkową szansą dla Polski jest przepełnienie rynków w wielu krajach m.in. Europy Zachodniej. Skłania to operatorów do poszukiwania nowych okazji dla swoich projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Joanna Malicka 2015-04-08 13:35:00
  Jestem hotelarzem i bardzo cieszą mnie prognozy dla rynku hotelarskiego w Polsce. Mamy wszak wszystko czym moglibyśmy się chwalić, brakuje nam niekiedy właściwej promocji, skutecznie podanej informacji, właściwej analizy. Panie Dyrektorze, Panie Danielu, przyjmuję z nadzieją Pana obietnicę, tym bardziej, że widzę potencjał i bezpośrednio dysponuję niepowtarzalnym dobrem - terenem inwestycyjnym w sercu polskiego zagłębia dziewiczej przyrody i turystyki, na Mazurach.
  Zapraszam do rozmowy, a wcześniej do zapoznania się z moim projektem www.wzgorzadylewskie.pl Pana opinia i ewentualna współpraca będą dla mnie bardzo cenne. Pozostaję z hotelarskim pozdrowieniem.
 • Jacek Tokarski 2015-04-07 14:00:27
  Hotelowi giganci mają taką pozycję, że nie muszą kupować hoteli. Ale rynek się zmienia, a strategie działające w innych miejscach świata niekoniecznie sprawdzą się w Polsce.
  Dziewięć z piętnastu sieci hotelowych o największej liczbie pokoi w Polsce , w tym niekwestionowany lider, KUPUJE i INWESTUJE.
 • hotel consulting 2015-04-07 13:59:45
  Panie Dyrektorze, nie chodziło mi o krytykowanie Pana wypowiedzi tylko o opisanie rynku we właściwy sposób. Dzisiaj wśród wielu inwestorów finansowych a nawet branżowych pokutuje przekonanie, że hotele to risky business. Z założenia wykluczają ze swoich investment guidelines inwestycje hotelowe. A to BŁĄD. Błąd wynikający z ignorancji. Dlatego Pana wypowiedź wymaga istotnego uzupełnienia dla ogromnej większości tych, którym wydaje się, że hotele działają tak jak biura czy centra handlowe ale są bardziej ryzykowne. Pan i pozostali uczestnicy rynku muszą najpierw EDUKOWAĆ, a dopiero potem oczekiwać nadejścia fali , czego Panu i sobie życzę. Pozdrawiam serdecznie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA