PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nadmorska multifunkcja

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 maj 2016 07:54

Nadmorska multifunkcja Yacht Park

Restauracje, butiki, przystań jachtowa a w tle osiedle mieszkaniowe. Polski Holding Nieruchomości oficjalnie startuje z przygotowaniem gruntów pod inwestycję Yacht Park.

REKLAMA

Grupa PHN rozpoczęła wyburzanie dotychczasowej zabudowy Mola Rybackiego, przy ul. Arkadiusza Rybickiego w Gdyni pod inwestycję Yacht Park - luksusowy kompleks mieszkalny z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami. Yacht Park, ze względu na unikatową lokalizację, to jedyna taka inwestycja na skalę Polski i Europy.

Grupa PHN przeznaczyła do wyburzenia trzy budynki przy ul. Arkadiusza Rybickiego o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 11 tys. mkw. i kubaturze ok. 45 tys. m3. W uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków w Gdyni udokumentowane i zachowane zostały wartościowe elementy wyburzanych budynków w celu wykorzystania ich w ramach inwestycji na terenie Mola Rybackiego.

Wśród zachowanych elementów są m.in.: drewniane dwuskrzydłowe drzwi wejściowe zlokalizowane w elewacji północnej w budynku przy ul. Arkadiusza Rybickiego, balustrada środkowej klatki schodowej i dwuskrzydłowe drzwi z przeszkleniami (środkowa klatka schodowa), dwuskrzydłowe drzwi z blachy stalowej (szyby windowe) oraz maszty flagowe zlokalizowane na zachodniej elewacji budynku. Wyburzanie istniejących naniesień zakończy się w czerwcu br.

- W oczekiwaniu na uzyskanie pozwolenia na budowę, przygotowujemy teren pod inwestycję, aby z chwilą jego uzyskania rozpocząć prace budowalne. Jednocześnie chcemy zachować wartościowe elementy z wyburzanych budynków na rewitalizowanym terenie. Dzięki temu nowa zabudowa Gdyni (Molo Rybackie) symbolicznie zachowa elementy portowych budynków – powiedział Maciej Jankiewicz, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Inwestycja Yacht Park będzie się składać się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych, które zajmą obszar ok. 6,3 tys. mkw. powierzchni.  Łącznie w ramach kompleksu powstanie 135 apartamentów o powierzchni użytkowej wynoszącej 12 tys. mkw., z czego około 9,6 tys. mkw. zajmą apartamenty. Parter budynków zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe. Wśród inwestycji realizowanych na terenie Mola Rybackiego znajdzie się m.in. budowa mariny dla 120 jednostek.

Projekt jest realizowany we współpracy z partnerem - mLocum.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA