PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najpiękniejsze hotele w historycznych budynkach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 cze 2016 08:10

Najpiękniejsze hotele w historycznych budynkach Hotel Zamek Lubliniec

Wyszukiwarka hoteli Trivago.pl przygotowała zestawienie 10 najlepszych hoteli historycznych w Polsce.

REKLAMA

Polska jest pełna zabytkowych dworów, pałaców i zamków, w których obecnie możemy przenocować. Bogata historia naszego kraju sprawiła, że wiele z tych budowali pochodzi z odległych czasów, choćby ze Średniowiecza. Te niesamowite miejsca naznaczone historią, w których niegdyś sypiali królowie, szlachta, książęta, czy pisarze, dziś oferują nam niezapomniany nocleg.

Oto pełna lista najlepszych obiektów:

Zamek Lubliniec (Lubliniec, woj. śląskie)

Niezwykły Zamek Lubliniec, który został wzniesiony pod koniec XIII wieku był niegdyś obronną warownią. Należał wówczas do książąt opolskich i to właśnie z ich woli powstał. Na przestrzeni wieków, Zamek Lubliniec przechodził z rąk jednego właściciela do drugiego. Co ciekawe, w 1638 roku w warowni przebywał sam król Władysław IV Waza. Dziś, dokładnie jak za czasów dawnej świetności, Zamek Lubliniec zachwyca swoich gości 45, komfortowo wyposażonymi pokojami o standardzie czterech gwiazdek. Nowoczesne wyposażenie w połączeniu z elementami zabytkowych sklepień pozwalają na relaks i wypoczynek z lekcją historii oraz w poczuciu przebywania w miejscu naznaczonym historią.

Hotel Bristol (Warszawa)

To najstarszy hotel w Warszawie. Został założony w 1901 roku przez znanego polityka, pianistę i kompozytora światowej klasy, Ignacego Paderewskiego. Od samego początku istnienia obiektu, gościli w nim przedstawiciele światowej kultury. To w murach tego budynku znany malarz Wojciech Kossak miał swoje atelier. Ponadto, najsłynniejszy polski tenor i aktor Jan Kiepura śpiewał do tłumów z balkonu hotelu Bristol. Natomiast kompozytor Karol Szymanowski odbywał tutaj spotkania dyskusyjne, podczas których rozmawiał o polskiej kulturze z artystami z Filharmonii Narodowej. Ten neorenesansowy gmach doskonale wpasowuje się w charakter pobliskiej architektury Starego Miasta. Znajduje się w sąsiedzctwie historycznego Traktu Królewskiego, niedaleko Pałacu Prezydenckiego i w odległości kilku kroków od Nowego Światu. Co ciekawe, w hotelu zatrzymały się takie sławy jak: Pablo Picasso, Sophia Loren czy Woody Allen. Obecnie, za neorenesansową elewacją hotelu Bristol kryją się luksusowe i romantyczne wnętrza zaprojektowane w stylu art deco.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA