PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najpiękniejsze hotele w historycznych budynkach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 cze 2016 08:10

Najpiękniejsze hotele w historycznych budynkach Hotel Zamek Lubliniec

Wyszukiwarka hoteli Trivago.pl przygotowała zestawienie 10 najlepszych hoteli historycznych w Polsce.

REKLAMA

Polska jest pełna zabytkowych dworów, pałaców i zamków, w których obecnie możemy przenocować. Bogata historia naszego kraju sprawiła, że wiele z tych budowali pochodzi z odległych czasów, choćby ze Średniowiecza. Te niesamowite miejsca naznaczone historią, w których niegdyś sypiali królowie, szlachta, książęta, czy pisarze, dziś oferują nam niezapomniany nocleg.

Oto pełna lista najlepszych obiektów:

Zamek Lubliniec (Lubliniec, woj. śląskie)

Niezwykły Zamek Lubliniec, który został wzniesiony pod koniec XIII wieku był niegdyś obronną warownią. Należał wówczas do książąt opolskich i to właśnie z ich woli powstał. Na przestrzeni wieków, Zamek Lubliniec przechodził z rąk jednego właściciela do drugiego. Co ciekawe, w 1638 roku w warowni przebywał sam król Władysław IV Waza. Dziś, dokładnie jak za czasów dawnej świetności, Zamek Lubliniec zachwyca swoich gości 45, komfortowo wyposażonymi pokojami o standardzie czterech gwiazdek. Nowoczesne wyposażenie w połączeniu z elementami zabytkowych sklepień pozwalają na relaks i wypoczynek z lekcją historii oraz w poczuciu przebywania w miejscu naznaczonym historią.

Hotel Bristol (Warszawa)

To najstarszy hotel w Warszawie. Został założony w 1901 roku przez znanego polityka, pianistę i kompozytora światowej klasy, Ignacego Paderewskiego. Od samego początku istnienia obiektu, gościli w nim przedstawiciele światowej kultury. To w murach tego budynku znany malarz Wojciech Kossak miał swoje atelier. Ponadto, najsłynniejszy polski tenor i aktor Jan Kiepura śpiewał do tłumów z balkonu hotelu Bristol. Natomiast kompozytor Karol Szymanowski odbywał tutaj spotkania dyskusyjne, podczas których rozmawiał o polskiej kulturze z artystami z Filharmonii Narodowej. Ten neorenesansowy gmach doskonale wpasowuje się w charakter pobliskiej architektury Starego Miasta. Znajduje się w sąsiedzctwie historycznego Traktu Królewskiego, niedaleko Pałacu Prezydenckiego i w odległości kilku kroków od Nowego Światu. Co ciekawe, w hotelu zatrzymały się takie sławy jak: Pablo Picasso, Sophia Loren czy Woody Allen. Obecnie, za neorenesansową elewacją hotelu Bristol kryją się luksusowe i romantyczne wnętrza zaprojektowane w stylu art deco.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA