PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najtańsze hotele podnoszą ceny

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 cze 2014 15:22

W maju w trendach hotelowych, uwagę zwraca średni wzrost o ponad 4 proc. średniej ceny za dobę w hotelach 2-gwiazdkowych i 1-gwiazdkowych, podczas gdy w pozostałych kategoriach ceny pozostały na poziomie zbliżonym do maja 2013 r. - wynika z analiz przeprowadzonych przez serwis hotele.pl.

REKLAMA

Od kilku miesięcy obserwowany jest trend rosnącej popularności hoteli 3-gwiazdkowych wśród rezerwujących, który w maju uległ lekkiemu osłabieniu. Ponad 2 proc. mniej osób zdecydowało się na nocleg w hotelu tej kategorii. Natomiast co piąta rezerwacja w maju dotyczyła hoteli 2- gwiazdkowych.

Wybierając się w podróż służbową w maju, rezerwujący nadal najczęściej wybierali noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych, jednak podobnie jak w ogólnej liczbie rezerwacji, również wśród klientów korporacyjnych obiekty z tej kategorii odnotowały spadek o 3 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Za to coraz chętniej podróżujący służbowo wybierają hotele z 4-gwiazdkowe, których dotyczyło ponad 20 proc. rezerwacji. O ponad 2 proc. wzrosła liczba rezerwacji w hotelach 2-gwiazdkowych wśród podróżujących prywatnie w maju. Z kolei o 8,5 proc. spadło zainteresowanie noclegiem w 5-gwiazdkowych.

Z największym wyprzedzeniem rezerwowane były w maju hotele 5-gwiazdkowe, bo aż 13-dniowym. Obiekty w pozostałych kategoriach wybierane były 4-5 dni wcześniej. Podróżujący prywatnie wybierają hotele zdecydowanie wcześniej, bo średni czas wyprzedzenia wyniósł w maju blisko 14 dni. Prawie 15 dni wcześniej rezerwowane były hotele 1-gwiazdkowe.

 

Średnie ceny w maju były stabilne i utrzymywały się w większości na poziomie roku ubiegłego. Wyjątkiem są hotele 1-  i 2-gwiazdkowe, które w rezerwacjach podróży służbowych odnotowały wzrost średnich cen za dobę odpowiednio o 6,3 proc. i 8,4 proc.. Za dobę w najdroższych 5* hotelach klienci korporacyjni płacili średnio 477 zł. Podróżujący prywatnie płacili średnio 192 zł za dobę w hotelach 2*, a w hotelach z 3* - 313 zł. O blisko 9% spadła w maju średnia cena za dobę w obiektach typu pensjonaty i domy wczasowe i wyniosła 179 zł.

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA