PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

NDI wybuduje kompleks sportowo-rekreacyjny

  • Autor: PAP
  • 14 mar 2013 17:52

Za ponad 58 mln zł sopocka spółka NDI zbuduje w ciągu dwóch lat kompleks sportowo-rekreacyjny nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie. W czwartek władze miasta podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji.

REKLAMA

Umowę na zagospodarowanie brzegów największego olsztyńskiego jeziora podpisano ponad miesiąc od rozstrzygnięcia przetargu. Stało się to możliwe po oddaleniu przez Krajową Izbę Odwoławczą protestu jednego z ośmiu wykonawców, których oferty odrzucono. Izba uznała, że oferta hiszpańskiej firmy CHM Infraestructuras była sprzeczna ze specyfikacją przetargową.

Spółka NDI z Sopotu w ciągu 20 miesięcy ma wybudować infrastrukturę sportowo-rekreacyjną w okolicach plaży miejskiej i na przeciwległym brzegu jeziora przy ul. Jodłowej. Budowa i wyposażenie kompleksu będzie kosztować 58,1 mln zł. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013.

Przewidziano budowę centrum sportów wodnych i ratownictwa oraz całorocznej bazy dla kajakarzy. Budynki będą wyposażone w sale ćwiczeń, przebieralnie i zaplecze odnowy biologicznej. Powstanie też hala sportowa i boiska do siatkówki plażowej, gry w squasha, a także skatepark, snowpark i sezonowe lodowiska.

Nad brzegiem jeziora powstaną nowe mola i pomosty oraz wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych i zimowych. Wokół jeziora wytyczony będzie szlak do turystyki pieszej i rowerowej, który zimą pełnić ma funkcję trasy narciarskiej. Przewidziano również budowę parkingów i punktów gastronomicznych.

Jezioro Krzywe (wł. jezioro Ukiel) jest największym z 11 jezior leżących w granicach administracyjnych Olsztyna. Ma powierzchnię 412 ha i głębokość 43 m. Linia brzegowa o długości 22,5 km tworzy wiele zatok i półwyspów.

Check English version 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA