PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nie dla hotelu, tak dla alternatywy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 paź 2016 12:07

Nie dla hotelu, tak dla alternatywy Fot. Fotolia

Grupa Jaguar, spółka zajmująca się rewitalizacją kamienic, budową domów oraz obrotem nieruchomościami, podpisała przedwstępną warunkową umowę zakupu nieruchomości gruntowej zlokalizowanej na obrzeżach Gdańska. Emitent planuje zbudować na niej dom spokojnej starości. Wcześniej w planach była zabudowa hotelowa.

REKLAMA

Spółka zawarła przedwstępną warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw., która jest położona na obrzeżach Gdańska.

Dla przedmiotowej nieruchomości wydane zostały warunki zabudowy przewidujące zabudowę pensjonatowo-hotelową. Umownym warunkiem nabycia przez Grupa Jaguar tej nieruchomości jest uzyskanie przez spółkę nowych warunków zabudowy, które będą przywidywały budowę domu spokojnej starości.

Lokalizacja gruntu oraz jego otoczenie zewnętrzne wpisują się w ramy planowanego projektu inwestycyjnego, dlatego też spółka zamierza zrealizować budowę obiektu będącego domem spokojnej starości, a następnie dokonać jego sprzedaży inwestorowi branżowemu. Grupa Jaguar planuje również ubiegać się o dofinansowanie planowanej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

- Często okazje pojawiają się nagle oraz niespodziewanie i warto się nad nimi pochylić. Tak też podchodzimy do wspomnianej inwestycji. Jeżeli uda nam się zmienić warunki zabudowy to wejdziemy w ten projekt. Natomiast jeżeli nam się to nie uda to odstąpimy od niego praktycznie bez kosztowo. Na razie myślimy tylko o wybudowaniu domu seniora i jego sprzedaży. Szacujemy, że potrwa to ok. 18 miesięcy - komentuje Jacek Wieczorkowski, członek zarządu Grupa Jaguar.

W ostatnim czasie Emitent pozyskał inwestora finansowego - Gdyńską Grupę Finansową , która objęła 600 tys. szt. akcji serii E po cenie emisyjnej wynoszącej 0,28 zł za szt. Kapitał pozyskany przez spółkę z tej emisji zostanie przeznaczony na środki obrotowe. Gdyńska Grupa Finansowa jest funduszem Private Equity/Venture Capital i prowadzi działalność w segmencie inwestycyjnym oraz doradczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • wierzycieleGJ 2017-03-20 02:37:08
    Portal wierzycieli spółki Grupa Jaguar S.A., Gdynia ul. Jana z Kolna 27, która od stycznia 2017 r. dłużna jest obligatariuszom 2,5 miliona złotych z tytułu niewykupionych obligacji serii C i D.
    www.wierzyciele-grupy-jaguar.pl

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA